Другий день протестів у Москві: ще 600 затриманих

Дата публікації
Перегляди
6360
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Кілька тисяч прихильників Путіна і "незгодних" зустрілися в центрі Москви. Близько 600 опозиціонерів затримав ОМОН.

Друга масова акція протесту проти фальсифікації результатів виборів до Держдуми, цього разу несанкціонована, пройшла в Москві ввечері 6 грудня. Участь в ній взяли близько 1500 людей. За останніми даними, близько 600 були затримані поліцією (раніше повідомлялося про 300 затриманих).

Акція обернулася протистоянням опозиціонерів з активістами провладного руху "Наші", які привели на Тріумфальну барабанщиків, щоб відзначити чесні вибори.

Спецназ поліції продемонстрував вкрай жорсткий стиль затримань. Як передає BBC Russian, арешти проходили в звичайному для несанкціонованих акцій стилі: поліцейські зі спецпідрозділів групою "таранили" натовп, вихоплювали з неї по одній людині і, тримаючи за руки і за ноги, забирали в автобуси.

Активісти "Єдиної Росії", одягнені в салатового кольору світловідбиваючі жилети, махали прапорами, били в принесені з собою барабани і скандували "Росія, Медведєв, перемога", "Народ, Медведєв, Путін".

Прихильники опозиції скандували "Росія без Путіна", "Ганьба", "Народ не вірить Путіну".

"Я прийшов протестувати проти нахабства руху "Наші" і фальсифікації результатів виборів. Ніколи не ходив на мітинги, але останні півроку так хотілося! Гріх зараз сидіти вдома, гріх!", - розповів журналістам один з учасників.

Всі ці протести відбулися на тлі безпрецедентних заходів безпеки: до Москви ще з ранку вівторка ввели колони вантажівок з солдатами, блогери помітили також приготовані водомети.

Акція незадоволених офіційними результатами виборів до Держдуми пройшла увечері у вівторок і в Санкт-Петербурзі. Учасники акції, в основному молодь, прийшли до Гостинного двору і намагалися провести ходу по Невському проспекту. Поліція затримала близько 60 осіб.

Нагадаємо, в понеділок, 5 грудня, на Чистих ставках у Москві російській опозиції вдалося зібрати наймасовіший мітинг за останні роки. На вулицю вийшли майже шість тисяч людей, обурених фальсифікаціями і махінаціями на виборах до Держдуми. Понад 300 з них були затримані поліцією.

Одного з опозиційних лідерів, Іллю Яшина, засудили до 15 діб адміністративного арешту за непокору поліції.

Читайте також:

Мітинг прихильників Путіна в Москві перетворився на дискотеку з ведмедем

До Москви стягнули внутрішні війська

Росіян скликають на революцію через Facebook

Російські психи обрали партію Путіна

В Росії все більше незадоволених виборами виходять на вулиці з протестами

В Росії все більше незадоволених виборами виходять на вулиці з протестами
Наступна публікація