Греція прийняла держбюджет жорсткої економії

Дата публікації
Перегляди
1542
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Греція прийняла держбюджет жорсткої економії

Проект держбюджету Греції на 2012 рік передбачає рецесію в 2,8 відсотки ВВП

Головний фінансовий документ країни прийнятий депутатами більшістю голосів.

Парламент Греції прийняв сьогодні держбюджет, що передбачає міри жорсткої економії на 2012 рік. Про це повідомили грецькі телеканали. У ході поіменного голосування за головний фінансовий закон країни вже віддав голос 151 депутат 300-місцевого однопалатного парламенту Греції. Це означає, що держбюджет прийнятий депутатами більшістю голосів.

В кінцевому підсумку після закінчення голосування число підтримавших закон буде ще більше, тому що до складу коаліційного кабінету входять три партії - лівоцентристський Всегрецький соціалістичний рух (ПАСОК), головна опозиційна правоцентристська Нова демократія (НД) і права націоналістична партія Народний православний збір (ЛАОС) - мають абсолютну більшість в 252 голоси в 300-місцевому однопалатному парламенті країни, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Проект держбюджету Греції на 2012 рік передбачає рецесію в 2,8 відсотки ВВП і ріст безробіття до 17,1 відсотка. Заплановано заходи щодо приватизації держвласності, реалізація на практиці єдиної сітки заробітної плати зі скасуванням премій і надбавок, а також переведення близько 30 тисяч держслужбовців в Організацію трудового резерву, де вони будуть числитися рік зі збереженням 60 відсотків окладу до звільнення.

У проекті документа передбачається дефіцит в 5,4 відсотки ВВП у випадку реалізації угоди по обміну грецьких облігацій приватними інвесторами з 50 відсотковим дисконтом на нові цінні папери й 6,7 відсотка ВВП, якщо ця операція не вдасться. В 2011 році дефіцит держбюджету, як очікується, буде рівнятися дев'яти відсоткам.

У рамках угоди по обміну облігацій Греція розраховує випустити для обміну нові цінні папери з номінальною вартістю в 70 мільярдів євро із тривалими строками погашення, і виплатити приватним інвесторам додатково 30 мільярдів євро готівкою. Мета угоди - скоротити обсяг грецьких боргових зобов'язань, що перебуває в активах приватних банків і страхових компаній - з 200 мільярдів євро на даний момент до 100 мільярдів. Це, фактично, буде означати добровільне списання 100 мільярдів євро із загального обсягу грецької заборгованості, що на даний момент перевищує 350 мільярдів євро.

Читайте також:

Греція отримає черговий транш кредиту

У Греції гроші закінчаться через 20 днів

Рятувати Грецію буде новий прем'єр-фінансист

Наступна публікація