Рятувати Грецію буде новий прем'єр-фінансист

Дата публікації
Перегляди
1045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рятувати Грецію буде новий прем'єр-фінансист

Лукас Пападімос / Фото: AFP

Лукас Пападімос, на думку європейських чиновників, є одним з найвпливовіших греків. Швидше за все, він залишиться прем'єром принаймні до дострокових виборів у Греції.

Новим прем'єр-міністром в коаліційному уряді Греції буде Лукас Пападімос, який свого часу керував грецьким Центробанком, а також був заступником голови Європейського ЦБ. Про це повідомляє напівдержавне грецьке інформагентство ANA.

Пападімос, на думку європейських чиновників, є одним з найвпливовіших греків. Швидше за все, він залишиться прем'єром принаймні до дострокових виборів у Греції, які відбудуться 19 лютого 2012 року.

Раніше ANA повідомляло, що Пападімос удень 10 листопада прибув до особняку президента Греції Каролоса Папульяса в центрі Афін, де і вибирався новий прем'єр.

Пошуки нового прем'єр-міністра в Греції почалися після того, як про свій намір покинути цей пост оголосив Георгіос Папандреу. Його дії останнім часом викликали невдоволення як у греків - за заходи, спрямовані на скорочення бюджетних витрат, - так і у європейців, які розкритикували Папандреу за намір провести референдум з питання прийняття допомоги від ЄС в обмін на посилення бюджетної політики.

При цьому Папандреу вирішив покинути свою посаду добровільно. Він оголосив, що йде з поста прем'єр-міністра 7 листопада. Ще через день подав у відставку уряд.

З 9 листопада в Афінах проводилися переговори між опозицією і Каролосом Папульясом про те, хто ж стане новим прем'єром. Увечері 9 листопада повідомлялося, що перший раунд переговорів не приніс ніяких результатів.

Греція, як відомо, знаходиться на межі банкрутства: її борг становить 350 мільярдів євро, а кредитний рейтинг вважається найнижчим у світі. При цьому в Греції триває спад ВВП, а уряд не може скоротити витрати таким чином, щоб отримати профіцит або хоча б мінімально дефіцитний бюджет.

Євросоюз і МВФ погодилися виділити Греції фінансову допомогу та списати до половини боргів за облігаціями перед приватними фінансовими структурами, однак Папандреу оголосив, що прийняття допомоги має стати предметом референдуму. На початку листопада 2011 року він, втім, відмовився від своїх слів.

Лукас Пападімос очолював грецький Центробанк з 1994 по 2002 роки. Віце-президентом ЄЦБ він працював з 2002-го по 2010 рік.

Читайте також:

Прем'єр Греції оголосив про свою відставку

Грецію пригрозили виключити з Євросоюзу

Влада Греції відмовилася від референдуму по євро

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація