Ще дві області наближаються до грипозної епідемії

Пік підвищення рівня захворюваності очікується у грудні.

Епідеміологічна ситуація захворюваності на грип та ГРВЗ в Україні стабільна, епідемічний поріг перевищено лише в Луганській області. Про це заявив головний позаштатний епідеміолог Міністерства охорони здоров'я України Ірина Колеснікова.

За даними МОЗ, рівень захворюваності наближається до епідемічного порогу у Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. У Луганській області епідпоріг перевищено серед школярів (група у віці 10-17 років), а не серед всього населення.

"Перевищення епідемічного порогу таке незначне, як у Луганській області, не є приводом для стурбованості щодо початку розвитку епідемії в Україні", — сказала Колеснікова, зазначивши, що про розвиток епідемії можна говорити, коли епідпоріг перевищено на 50%.

Окрім того, за даними МОЗ, за минулий тиждень в Україні на грип та ГРВЗ захворіли близько 164 тисяч осіб, з них 65% становлять діти.

Колеснікова відзначила, що зараз відповідний час для вакцинації, пік підвищення рівня захворюваності очікується у грудні.

Як відомо, найбільш масовою в минулому десятилітті в Україні була епідемія 2009-2010 років. Тоді через новий штам Каліфорнійського (свинячого) грипу перехворіли близько 6 мільйонів українців, більше тисячі померли від ускладнень. За сезон 2010/2011 року на грип та ГРВІ захворіли понад 5 мільйонів осіб.

Читайте також:

Епідемія грипу в Україні почалася з Луганщини

Україною прокотяться дві хвилі грипу

У листопаді Україну накриє відразу три різновиди грипу

У школярів на Запоріжжі виявили каліфорнійський грип

ООН попередила - пташиний грип зазнав мутації і повертається

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: