Опубліковано унікальні знімки найбільшого марсіанського вулкану

Космічне агентство опублікувало знімки марсіанського вулкана Тарсіс Толус.

Європейське космічне агентство опублікувало нові знімки незвичайного марсіанського вулкана Тарсіс Толус, зроблені апаратом Mars Express.

Дослідники склали дуже детальну топографічну карту Тарсіс Толуса. Цей вулкан має досить складну геологічною історією, і його вивчення корисно для проникнення в минуле Марса.

На фото (розмальовка кольором залежно від висоти) зображений саме цей вулкан. Його висота складає більше 8 кілометрів, а основа має лінійні розміри 155 на 125 кілометрів.

Для порівняння, найвищий на Землі вулкан - Мауна Кеа на Гавайських островах. Його висота (рахуючи від основи, яка розташована під водою) - близько 9 кілометрів.

Найбільшу цікавість для учених представляє майже кругла (35 на 34 кілометри) кальдера в центрі утворення.

Читайте: Вчені назвали дату першого польоту людини на Марс

Вона утворилася після того, як тиск лави зсередини планети перестав підтримувати схили вулкана. Таким же чином, як вважають дослідники, зруйнувалися деякі його секції.

Усього купол вулкана серйозно змінювався як мінімум чотири рази за свою довгу історію. І за деякими припущеннями, цей одночасно і старий, і молодий вулкан може колись знову прокинутися.

Найвища гора в Сонячній системі - це також вулкан і він розташований на Марсі. Його висота від основи становить близько 21 кілометра.

На початку жовтня 2011 астрономи, які працюють з апаратом Dawn, виявили на поверхні астероїда Веста другу за висотою гору Сонячної системи. Її точна висота невідома, але вона трохи нижче Олімпу.

Читайте також:

Відправлена на Марс космічна станція може впасти на Землю

Марсохід знайшов на Марсі скелю, в якій є всі умови для існування життя

Життя на Марсі існувало лише під землею

Марсохід залишився без транспорту до Марсу

Археолог розгледів на знімках Марса каменоломню

За рік Земля може перетворитися на Марс

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація