Глава "ВКонтакте" показав ФСБ собачий язик

Дата публікації
Перегляди
6824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Глава "ВКонтакте" показав ФСБ собачий язик

Фото: twitter.com/durov

Дуров дав офіційну наочну відповідь спецслужбам на запит про блокування груп.

Офіційна відповідь Дурова спецслужбам на запит про блокування груп / Фото: twitter.com/durov
Творець і керівник соціальної мережі "ВКонтакте" Павло Дуров опублікував у своєму Twitter-акаунті скан запиту з Федеральної служби безпеки на блокування низки опозиційних груп.

У запиті міститься прохання заблокувати п'ять спільнот (чотири з яких містять у назві словосполучення "проти "Єдиної Росії") і дві зустрічі.

Разом з копією запиту Павло Дуров опублікував фотографію собаки, яка показує язик, і супроводив її коментарем: "Офіційна відповідь спецслужбам на запит про блокування груп".

Про вимоги ФСБ заблокувати опозиційні співтовариства в соціальній мережі було опубліковано вранці 8 грудня у блозі користувача edvvvard. Блогер звернувся до Дурова з приводу проблеми з додаванням нових записів, що виникла з групою на підтримку блогера Олексія Навального, заарештованого на 15 діб після мітингу на Чистих ставках.

Керівник соціальної мережі пояснив, що проблема виникла через досягнення учасниками групи обмеження в 16384 записів на добу. Незабаром розробники "ВКонтакте" змінили алгоритм роботи сервісу і пом'якшили обмеження.

"Останні дні ФСБ просить нас блокувати опозиційні групи, в тому числі вашу. Ми принципово цього не робимо. Не знаю, чим це може скінчитися для нас, але ми тримаємося", - написав Дуров адміністратору групи. При цьому він підкреслив, що "ВКонтакте" є аполітичною компанією, що не підтримує ні владу, ні опозицію.

Пізніше прес-секретар соціальної мережі Владислав Циплухін заявив, що ні про який тиск або погрози з боку ФСБ мови не йде. За його словами, подібні запити є "звичним явищем" для компанії, але замість закриття груп вона обмежується блокуванням певних користувачів, які закликають в цих групах до вчинення протиправних дій.

Нагадаємо, 5 грудня, після виборів до Держдуми, в яких перемогла "Єдина Росія", в Москві пройшов масовий мітинг проти фальсифікацій. Учасники мітингу спробували влаштувати несанкціоновану ходу, крім того, протестні акції в Москві і Санкт-Петербурзі відбулися 6 і 7 грудня. У результаті цього кілька сотень людей затримані, у тому числі блогер Олексій Навальний.

Наступна велика акція проти фальсифікацій на виборах запланована на 10 грудня. На мітинг висловили бажання прийти більше 30 тисяч користувачів соціальної мережі Facebook і більше 16 тисяч - "ВКонтакте". Крім того, аналогічні акції заплановані на 10 грудня в десятках міст Росії і за її межами.

Читайте також:

Російське МВС хоче заборонити анонімність в Інтернеті

Путін звинуватив Гілларі Клінтон у розпалюванні російських протестів

Фанати Путіна, яких звезли у Москву, ночують у "хлівах для бидла" (відео)

Росія у протестах: чи має опозиція шанс на успіх

Наступна публікація