Російське МВС хоче заборонити анонімність в Інтернеті

Дата публікації
Перегляди
4058
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російське МВС хоче заборонити анонімність в Інтернеті

Правозахисники попереджають про наступ російських правоохоронних органів на свободу в Мережі

Російське поліцейське управління "К" запропонувало ввести в кіберпросторі "фейс-контроль".

На тлі масови протестів у Росії МВС запропонувало заборонити в Інтернеті анонімність і запровадити "фейс-контроль".

"Зареєструйся під реальним ім'ям, повідом справжню адресу - і спілкуйся. Якщо ти - чесна, законослухняна людина, навіщо ховатися?", - пояснив генерал-майор поліції Олексій Мошков, який очолює Бюро спеціальних технічних заходів МВС РФ.

В інтерв'ю "Російській газеті" чиновник пояснив, що завдяки невпізнанності в учасників різноманітних форумів, спілкувань та дискусій в соцмережах з'являється відчуття безкарності.

Все це, за словами Мошкова, створює спокусу когось образити, нашкодити або навіть скоїти злочин.

На його думку, соціальні мережі нерідко "несуть в собі потенційну загрозу устоям суспільства".

Начальник бюро уточнив, що через Інтернет "екстремістські групи організовуються, ведуть агітацію", а також "координують свої акції". Як приклад подібних заходів він навів виступи на Манежній площі Москви в грудні 2010 року.

"Саме в соцмережах звучали екстремістські гасла і заклики до активних дій, в результаті були організовані заворушення в центрі столиці", - сказав він.

Мошков вважає, що нові заходи допоможуть боротися і з "троллінгом" – "розміщенням провокаційних повідомлень, щоб створити конфлікти між користувачами".

Глава правозахисного центру "Меморіал" Олег Орлов назвав виступ Мошкова "першою ластівкою", яка передвіщає наступ російських правоохоронних органів на свободу в Мережі.

Раніше 8 грудня стало відомо, що Росія і деякі інші держави виступили проти "Декларації про фундаментальні свободи в цифровому столітті", яка розглядалася на сесії міністрів ОБСЄ.

Проект документа, який стосується дотримання прав громадян в Інтернеті, підтримали більшість з 56 країн-членів ОБСЄ. Однак ухвалення декларації, як повідомило Радіо Свобода, "наштовхнулося на опір групи держав, які вважають Інтернет небезпечним для свого політичного устрою".

Варто зазначити, що саме через соціальні мережі зараз незгодні з результатами виборів до Держдуми росіяни збираються на масові акції протесту. Так, про своє бажання взяти участь у московському мітингу 10 грудня у Facebook заявили вже майже 24 тисячі людей.

Читайте також:

Росія у протестах: чи має опозиція шанс на успіх

Росіян скликають на революцію через Facebook

В Інтернеті виклали пам'ятку для учасників "російської революції"

ФСБ може перекрити в Росії Інтернет за кілька хвилин

Наступна публікація