Індія і Пакистан розпочали програму "пташиної" дипломатії

Індія і Пакистан тричі воювали між собою і мають один до одного територіальні претензії. Для початку діалогу вони вирішили провести обмін рідкісними видами птахів.

Індія і Пакистан, незважаючи на напружені двосторонні відносини, оголосили про початок програми по обміну дикими видами тварин між заповідниками двох країн.

Як відомо, сучасні Індія і Пакистан з'явилися на карті світу, коли Британська Індія, отримавши в 1947 році незалежність, розпалася на дві держави за релігійною ознакою. Індія і Пакистан тричі воювали між собою і мають один до одного територіальні претензії.

Останнім часом Нью-Делі та Ісламабад заявляють про готовність розвивати повномасштабний двосторонній діалог. За даними ЗМІ, уряд індійського штату Пенджаб, який межує з однойменною пакистанської провінцією, вирішив для початку провести обмін рідкісними видами птахів, які живуть в сусідніх країнах.

"Відповідно до цієї унікальної програми, що сприяє розвитку дружби між двома країнами, птиці із заповідників Пенджабу повинні бути перевезені до Пакистану, а з пакистанських парків - до Індії", - повідомив міністр лісового господарства і природи штату Ануреш Шакір.

Такий обмін допоможе розвитку видового різноманіття заповідників та національних парків двох країн і буде сприяти збереженню рідкісних видів. Найближчим часом делегація експертів по живій природі з індійського Пенджабу має намір відвідати Пакистан, щоб обговорити остаточні деталі угоди і визначити види птахів для обміну.

У перспективі сторони не мають наміру обмежуватися тільки птахами. Цього літа Індію відвідала делегація пакистанських фахівців з лісового господарства. Також за інформацією преси, Пакистан проявляє зацікавленість до можливості відтворення в країні популяції тигра, а у віддаленій перспективі, можливо, і слона. При цьому Пакистану є що запропонувати у відповідь: тут водиться рідкісний вид сніжного леопарда, різні види антилоп.

Тигри мешкали на території сучасного Пакистану ще зовсім недавно. Слони теж в давнину водилися тут. Більше того, є версія, що саме в долині річки Інд, що протікає по Пакистану, людина колись вперше приручив індійського слона. Однак потім ці тварини зникли з північного заходу півострова Індостан, насамперед, через діяльність людини.

Читайте також:

Індія випробувала ракету, здатну нести ядерний заряд

Індія звинуватила пакистанського розвідника в терактах у Мумбаї

Пакистан випробував ракету, що може нести ядерну боєголовку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: