Іран посилив покарання за поїздки до Ізраїлю

Кожен, хто відвідає Ізраїль без відповідного дозволу, може бути засуджений до позбавлення волі строком від двох до п'яти років.

Парламент Ірану - Меджліс - у понеділок, 14 листопада, прийняв поправки до закону, що встановлює кримінальну відповідальність за самовільні візити громадян Ірану до Ізраїлю.

Мова йде про Закон про паспорти Ірану, прийнятий ще в 1972 році. У ньому, зокрема, перераховані ті країни, куди іранські громадяни мають право їздити без обмежень, а також ті держави, для візиту в які потрібно дозвіл влади.

Відповідно до нововведення, кожен, хто відвідає Ізраїль без відповідного дозволу, може бути засуджений до позбавлення волі строком від двох до п'яти років. Крім того, порушника можуть позбавити закордонного паспорта на строк від трьох до п'яти років.

Досі поїздки до Ізраїлю каралися, за різними даними, тюремним строком від одного місяця до двох років, а також штрафами.

Спочатку Закон про паспорти був прийнятий ще за часів шаха Пехлеві. Тоді перелік країн в основному включав в себе держави соціалістичного табору, з якими були напружені стосунки у союзника шахського Ірану - США.

Наразі право поїхати до Ізраїлю мають лише ті особи, які отримали відповідний дозвіл по лінії міністерства закордонних справ Ірану. Які саме держави, крім Ізраїлю, входять в чорний список, не уточнюється.

Єврейська діаспора, що проживає в Ірані, налічує близько 25 тисяч чоловік.

Як відомо, і без того складні відносини Ірану та Ізраїлю з недавнього часу особливо загострилися у зв'язку з публікацією доповіді МАГАТЕ. У ньому йдеться про те, що Тегеран впритул підійшов до створення ядерної зброї.

Ядерна програма Ірану традиційно є предметом конфронтації Ісламської республіки з Заходом і його союзниками, які стверджують, що Іран таємно розробляє ядерну зброю. У Тегерані ці звинувачення відкидають, наполягаючи, що програма носить виключно мирний характер.

У зв'язку з недавньою появою доповіді МАГАТЕ в пресі стали регулярно з'являтися матеріали про майбутню війну між Тегераном і Єрусалимом.

Читайте також:

На зимові свята Ізраїль готує удар по Ірану без узгодження з США

Китай заступився за Іран: санкції не вирішать проблему

Начальник генштабу ЦАХАЛ вважає війну невідворотною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: