Китай заступився за Іран: санкції не вирішать проблему

Китай заступився за Іран: санкції не вирішать проблему

Ілюстрація

КНР вважає, що МАГАТЕ має дотримуватися "справедливого та об'єктивного" підходу до іранської ядерної проблеми та сприяти її вирішенню шляхом діалогу.

Введення санкцій відносно Ірану не дозволить вирішити проблему навколо іранської ядерної програми, МАГАТЕ повинно сприяти розгортанню діалогу та співробітництва з даної теми, заявив офіційний представник МЗС КНР Хун Лей.

"Ми завжди вважали, що діалог і співробітництво - це правильний шлях вирішення іранської ядерної проблеми. Санкції не дозволяють фундаментально дозволити ядерну проблему Ірану", - заявив офіційний представник МЗС КНР Хун Лей, відповідаючи на питання про можливе введення США нових односторонніх санкцій відносно Ірану .

Він також зазначив, що МАГАТЕ повинно дотримуватися "справедливого та об'єктивного" підходу до іранської ядерної проблеми та сприяти її вирішенню шляхом діалогу.

Як відомо, ситуація навколо іранської ядерної програми загострилася після публікації у вівторок, 8 листопада доповіді гендиректора МАГАТЕ, в якій наводилися дані про проведення Тегераном робіт зі створення ядерної зброї.

США наполягають на введенні нових санкцій відносно Ірану.

Російський МЗС висловив розчарування у зв'язку з доповіддю, яка посилює напруженість навколо Ірану.

Нагадаємо, "Шістка" міжнародних посередників, до складу якої входять Росія, Китай, США, Франція, Великобританія і Німеччина, з 2003 року спільно з МАГАТЕ домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть представляти загрозу режиму ядерного нерозповсюдження.

Переговори були перервані в 2009 році, коли Рада керівників МАГАТЕ засудила Іран за будівництво другого заводу зі збагачення урану, і закликала Тегеран підтвердити, що "рішення про будівництво інших ядерних об'єктів, які не заявлені агентством, не приймалися".

Читайте також:

Начальник генштабу ЦАХАЛ вважає війну невідворотною

Ахмадінежад: Іран не відступить ні на крок

Довгоочікуваний звіт МАГАТЕ: Іран створював власну атомну бомбу

Повʼязані теми:

Наступна публікація