Оформити документи на землю стане значно простіше

Оформити документи на землю стане значно простіше

Оформити документи на землю стане значно простіше

Держземагентство працює над реалізацією програми реформ президента України на поточний рік.

Держземагентство проводить роботу щодо спрощення різних процедур, що стосуються оформлення земельних питань.

Як повідомляє прес-служба відомства, технологічно сам процес проведення комплексу землевпорядних робіт та складання проекту землеустрою не є складним і трудомістким. Однак люди чекають рішення тривалий час через проблеми узгодження землевпорядної документації відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. У більшості районів комісії за погодженням не працюють за принципом "єдиного вікна", - відзначають в Держземагентстві, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"До 1 грудня Держземагентство, як і всі міністерства і відомства, має виконати план реалізації програми реформ президента України на поточний рік", - акцентував увагу керівників органів земельних ресурсів України на нараді керівник земельного відомства Сергій Тимченко.

Зокрема голова Держземагентства нагадав, що одна з найважливіших завдань - проведення дерегуляції економіки, створення сприятливого інвестиційного клімату в країні.

Тимченко звернувся з проханням до інших міністерств, причетних до роботи комісій за погодженням землевпорядної документації, привести свої нормативні акти, що стосуються регулювання земельних відносин, у відповідність до Земельного кодексу. А також не включати до затвердженого переліку будь-які інші документи і виставляти додаткові вимоги, крім тих, які передбачені в документі.

У відомстві нагадали, що 3 листопада до порядку денного Верховної Ради було внесено розроблений Держземагентством законопроект щодо скорочення термінів відведення земельних ділянок для містобудівних потреб.

Прийняття цього закону дозволить скоротити в 2-3 рази кожен з етапів оформлення земельної ділянки, а максимальний термін оформлення зазначеної документації із землеустрою не буде перевищувати тридцяти днів з моменту укладення договору. У 2011 році Держземагенство переглянуло перелік робіт, що підлягають ліцензуванню. Замість 31-го зараз ліцензується тільки 2 види - землевпорядні та землеоціночні роботи. Крім того, почалися роботи по третьому виду - видача ліцензій на проведення земельних торгів.

Як повідомлялось, виходячи з ціни одного гектара у 20 тисяч гривень, загальна вартість земель сільськогосподарського призначення в Україні становить 560 мільярдів гривень.

При видачі та переоформлення відповідних ліцензій введений принцип "єдиного вікна".

Нагадаємо, у вівторок, 9 листопада президент Віктор Янукович заявив про необхідність проведення земельної реформи найближчим часом.

Читайте також:

Українські землі оцінили у 70 мільярдів доларів

Світовий банк розкритикував українську земельну реформу

Хакери розкрили деталі земельної реформи України

Українські землі розпродадуть після виборів

Земельний кадастр запрацює в середині 2012 року

Усю територію України сфотографували з висоти пташиного польоту

Доходи від продажу державної землі досягли 500% від запланованого

11% громадян продадуть свої ділянки після відкриття ринку с/г земель

Повʼязані теми:

Наступна публікація