Українські землі оцінили у 70 мільярдів доларів

Кабмін порахував, що усі сільськогосподарські землі України коштують близько 560 мільярдів гривень.

Виходячи з ціни одного гектара у 20 тисяч гривень, загальна вартість земель сільськогосподарського призначення в Україні становить 560 мільярдів гривень.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий, коментуючи можливість продажу сільськогосподарської землі іноземцям. За його словами, на сучасному етапі розвитку держави продаж таких земель іноземцям є неможливим.

"Питання земельної реформи настільки важливе, що воно має, безумовно, політичну складову і соціальну. Якщо ми оцінимо соціально-політичну складову, то я особисто глибоко переконаний і це думка всіх учених, які на сучасному етапі розвитку суспільства, на сучасному етапі розвитку нашої держави, продаж земель сільськогосподарського призначення іноземцям неможливий", - сказав Безуглий.

За його словами пояснення такої точки зору "дуже просте". "Якщо навіть ми зробимо переоцінку земель, у нас у середньому 1 гектар коштуватиме 20 тисяч гривень. Якщо точніше, 19 тисяч 900 гривень. Ми це зробимо. У нас є 28 мільйонів гектарів ріллі. Тобто загальна нормативна оцінка земель ріллі України 560 мільярдів гривень. Для нашої держави це величезна сума, але якщо ми поділимо на курс євро, то ми отримаємо суму 55 млрд євро. Ця сума є мізерною з точки зору бюджету Євросоюзу або навіть з точки зору обсягів, які зараз накопичаться у стабілізаційному фонді ЄС - два трильйони євро", - сказав заступник міністра.

Нагадаємо, що у четвер, 29 вересня, Державне агентство із земельних ресурсів України відзвітувало про завершення процедури аерофотозйомки території країни - 600 тис. кв км.

Таким чином, Україна вперше отримала картографічну основу для ведення Державного земельного кадастру і виконала одну із ключових вимог ЄС.

Читайте також:

Усю територію України сфотографували з висоти пташиного польоту

Доходи від продажу державної землі досягли 500% від запланованого

11% громадян продадуть свої ділянки після відкриття ринку с/г земель

У 2013 році дані земельного кадастру викладуть в Інтернет

Президент Янукович підписав закон про державний земельний кадастр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: