МАГАТЕ ухвалила "мирну" резолюцію щодо Ірану

МАГАТЕ ухвалила "мирну" резолюцію щодо Ірану

Резолюцію було прийнято переважною більшістю голосів

У документі, втім, не міститься вказівок на якісь санкції щодо країни.

Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) прийняла проект резолюції стосовно Ірану, заявивши про зростаючу заклопотаність у зв'язку з ядерною програмою країни. Резолюцію було прийнято переважною більшістю голосів (32 країни). Проти голосували Куба та Еквадор. Індонезія утрималася, повідомляє Reuters.

У документі, втім, не міститься вказівок на якісь санкції щодо країни, що, як зазначає Reuters, відображає позиції Росії і Китаю, які наполягають на продовженні мирного діалогу з Тегераном.

МЗС РФ привітав резолюцію, зазначивши, що даний документ передбачає «продовження діалогу і зняття напруженості, яку останнім часом намагаються штучно нагнітати у зв'язку з діяльністю Ірану в ядерній сфері».

Раніше у листопаді було опубліковано доповідь МАГАТЕ, в якій йшлося, що Тегеран впритул підійшов до створення ядерної зброї.

Ядерна програма Ірану традиційно є предметом конфронтації Ісламської республіки з Заходом і його союзниками, які стверджують, що Іран таємно розробляє ядерну зброю. У Тегерані ці звинувачення відкидають, наполягаючи, що програма має виключно мирний характер.

Читайте також:

Ахмадінежад: Іран не відступить ні на крок

Довгоочікуваний звіт МАГАТЕ: Іран створював власну атомну бомбу

МАГАТЕ покаже всьому світу військову ядерну програму Ірану

Повʼязані теми:

Наступна публікація