ЄС ще чекає від України "чіткого сигналу"

ЄС ще чекає від України "чіткого сигналу"

Українська влада має надіслати "чіткий сигнал про зміну тенденцій" / Фото: donbass.ua

Досі шанс на парафування угоди про асоціацію є.

Європейський Союз погодиться парафувати угоду про асоціацію з Україною на запланованому на 19 грудня саміті в Києві за умови, якщо українська влада надішле "чіткий сигнал про зміну тенденцій" у вирішенні питань, що найбільше непокоять європейських політиків.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Єжи Помяновський.

Заступник міністра зазначив, що польська влада, незважаючи на відмову українського парламенту цього тижня декриміналізувати статтю, за якою була засуджена екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, вважає за можливе і проведення грудневого саміту Україна-ЄС, і парафування на ньому угоди про асоціацію.

"Ми продовжуємо вірити, що це ще можливо", - сказав він.

Однак він не уточнив, що саме українська влада повинна зробити для того, аби саміт відбувся, а документ був парафованим, назвавши, серед позитивних сигналів ухвалення Верховною Радою нового закону про вибори.

"Маємо справу з політичною оцінкою. Це не умова, яку можна виписати на банер, якщо то, тоді то", - відзначив він.

"Різні європейські політики найвищого рівня різним чином формулюють цю червону лінію (умови парафування), але я би хотів від цього відійти, бо це не справа однієї червоної лінії, а справа тенденції", - наголосив заступник міністра закордонних справ Польщі.

Помяновський сказав, що рішення про проведення саміту, котрий, за його словами, дійсно може бути відмінений навіть "в останній день", та парафування угоди про асоціацію ухвалюватимуть на найвищому політичному рівні Євросоюзу.

"Моє особисте відчуття, що досі шанс (на парафування угоди про асоціацію) є", - сказав він.

Читайте також:

У ЄС Україну запідозрили в "копіюванні російського стилю"

Без реформ та демократії Україна не отримає асоціацію з ЄС

В ЄС форсують підписання угоди про асоціацію з Україною

Повʼязані теми:

Наступна публікація