Брейвік збирався підірвати два ядерні реактори

Брейвік збирався підірвати два ядерні реактори

У списку Брейвіка було 30 цілей

Різанина на острові Утойя була "планом Б".

Норвезький терорист Андерс Брейвік розглядав 30 різних цілей для проведення терактів. До його списку ввійшли нафтогазові платформи, два ядерних реактора і королівський палац.

Про це повідомили місцеві ЗМІ, посилаючись на матеріали допитів, які опинилися в їх розпорядженні.

Зокрема, мова йшла про організацію вибухів у штаб-квартирі Норвезької робочої партії, Соціалістичної лівої партії, редакції газети "Дагсавісен" і офісу телекомпанії НРК, королівського палацу, ядерного реактора в Хеллер і однієї з нафтових платформ.

Так, розмірковуючи про підрив нафтової платформи, він зазначив, що планував використовувати для цього чотири рибальських судна, в кожне з яких зануривши по тонні вибухівки.

Теракт у ядерного реактора, на думку Брейвіка, "був би доречний у більш пізній фазі "війни", і для його проведення були б необхідні помічники.

БРЕЙВІК РОЗСТРІЛЮВАВ ПІДЛІТКІВ ПІД МУЗИКУ З "ВОЛОДАРЯ ПЕРСНІВ"

Крім того, за даними ЗМІ, терорист також розглядав близько 10 можливих цілей для вибухів за межами Норвегії. Раніше стало відомо, що головною "живою" метою Брейвіка під час теракту в Осло 22 липня були міністр закордонних справ Йонас Гар Стьоре і колишній прем'єр-міністр Норвегії Гру Харлем Брундтланд.

На допитах Андерс Брейвік пояснив, що мав намір в першу чергу вбити Стьоре і Брундтланд, а також керівника молодіжної організації соціал-демократів Ескіля Педерсена, яких він називає "зрадниками категорії А". Стрілянина на острові Утойя, за словами екстреміста, була "планом Б".

Первісною метою Брейвіка було "зрівняти з землею" будівлю уряду. Як випливає з протоколів допиту, Брейвік мав намір припаркувати машину з вибухівкою між несучими колонами. За його власними розрахунками, це призвело б до руйнування всього будинку. Після того, як цей план не спрацював, Брейвік відправився на Утойя.

32-річний Брейвік перебуває під арештом з 22 липня, коли він здійснив теракт в Осло та влаштував стрілянину на острові Утойя.

Нагадаємо, тоді загинули 8 людей в результаті вибуху замінованого автомобіля в Осло і ще 69 (більшість з яких - підлітки) стали жертвами Брейвіка на острові Утойя, де він холоднокровно розстріляв людей у молодіжному таборі.

Читайте також:

Вбивця 77 людей у Норвегії шкодує, що випадково убив мишку

Брейвік: бійня в Норвегії була необхідна, щоб врятувати Європу від мусульман

Норвежців обурив російський телеканал, що показав суд на Брейвіком

Поліція Норвегії побоювалася, що Брейвік проковтнув бомбу і підірве себе у суді

Компанія Lacoste попросила заборонити Брейвіку носити їхній одяг

Повʼязані теми:

Наступна публікація