Медведєв наостанок оголосив радикальну політреформу

Дата публікації
Перегляди
2205
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медведєв наостанок оголосив радикальну політреформу

Медведєв запропонував скасувати низку ініціатив Путіна / Фото: kremlin.ru

Росію підірвав "прощальний" виступ президента в парламенті: той ініціював реформи, які були серед вимог опозиції.

У своєму "прощальному" зверненні до парламенту російський президент Дмитро Медведєв запропонував провести в країні масштабну політичну реформу, зокрема, повернути вибори губернаторів і спростити порядок реєстрації партій.

"Я пропоную комплексну реформу нашої політичної системи. Я чую тих, хто говорить про необхідність змін, і розумію їх. Треба дати всім активним громадянам можливість участі в політичному житті", - сказав Медведєв.

Насамперед він заявив про необхідність повернення до виборів губернаторів шляхом прямого голосування.

Також Медведєв ініціював запровадження в Держдумі пропорційного представництва "за 225 округами" (тобто половина депутатів).

"Цей захід дозволить кожній території мати свого представника", - пояснив Медведєв. Крім того, він запропонував скасувати необхідність збирати підписи на підтримку кандидатів на виборах до Держдуми та регіональних законодавчих зборів.

Крім того, російський лідер запропонував скоротити кількість підписів, необхідних для реєстрації кандидата в президенти РФ - до 300 тисяч. Він додав, що для кандидатів від непарламентських партій цей поріг буде ще нижче - всього 100 тис. підписів.

Зазначимо, що зараз для реєстрації кандидата в президенти Росії потрібно 2 млн підписів.

Медведєв також вважає за необхідне запровадити спрощений порядок реєстрації партій. Президент пояснив, що така реєстрація має проводитися "за заявкою від 500 осіб, які представляють не менше 50% регіонів країни".

Зазначимо, що повернення до прямих виборів губернаторів і реєстрація опозиційних партій входили до вимог учасників мітингу "За чесні вибори", який відбувся на Болотній площі Москви 10 грудня.

Однак новий спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін уже заявив, що жодного зв'язку між ініціативами президента і вимогами опозиції немає.

"Деякі будуть говорити, що пропозиції з'явилися під натиском Болотноїплощі. Частина з пропозицій обговорювалася і раніше", - запевнив він.

Зауважимо, що традиційне звернення до депутатів Держдуми і членів Ради Федерації 22 грудня стало останнім для Медведєва на посаді глави держави. Хоча він мав право повторно балотуватися на виборах в 2012 році, провладним кандидатом було висунуто чинного прем'єра Володимира Путіна, який раніше вже відпрацював два президентські терміни.

Читайте також:

Медведєв у прощальному посланні попросив не втягувати Росію в авантюру

Рейтинги Путіна і Медведєва обвалилися до рекордного мінімуму

Російську Держдуму очолив "сірий кардинал" з "пітерського клану"

У метро Москви люди заклеїли собі рота стрічками "Мій голос вкрали"

Медведєв виголосив прощальне послання

Медведєв виголосив прощальне послання
Наступна публікація