Молдова відкинула можливість об'єднання з Румунією

Молдова стане сильною країною з розвиненою економікою і соціальною сферою, державою, яка буде частиною європейської сім'ї і без об'єднання з Румунією.

Прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат заявив, що його країна не буде об'єднуватися з Румунією і залишиться абсолютно незалежною державою.

Таким чином глава молдовського уряду прокоментував заяву президента Румунії Траяна Бесеску про можливе об'єднання двох країн.

За словами Філата, Молдова стане сильною країною з розвиненою економікою і соціальною сферою, державою, яка буде частиною європейської сім'ї, і цей статус Молдова отримає набагато раніше, ніж через 25 років.

Водночас, Філат, виступаючи 1 грудня під час прийому в Посольстві Румунії в Кишиневі з нагоди Національного дня Румунії, зазначив, що Румунія підтримувала Молдову в найважчі моменти консолідації її незалежності та суверенітету. Крім того, за словами молдовського прем'єр, Бухарест надає республіці важливу політичну підтримку в розвитку діалогу з Європейським Союзом та країнами-членами ЄС.

Філат додав, що у двох країн є багато спільного, і це допомагає у реалізації мети повної інтеграції в простір цінностей Європейського союзу і полегшує двостороннє співробітництво в ім'я громадян.

Нагадаємо, напередодні президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни в найближчі 25 років. Румунський лідер зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшов би у такому випадку по Дністру. При цьому в України б з'явився сильний стимул для подальшої демократизації та інтеграції до Євросоюзу.

Бесеску вкотре наголосив, що Бухарест ніколи не підпише договір про кордон з Молдовою, оскільки це "узаконило б пакт Молотова-Ріббентропа".

Читайте також:

Київ натякнув, що не бажає об'єднання Молдови з Румунією

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

Син Шухевича згадав Сталіна і висунув претензії Румунії

Румунія зізналась, що її не влаштовує російський флот у Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: