Нагірний Карабах змінить назву

Це випливає з проекту нової конституції.

Невизнана Нагірно-Карабаська Республіка (НКР) називатиметься республікою Арцах. Це випливає з проекту нової конституції.

Про це повідомляє телеканал "Дождь" з посиланням на Громадське телебачення НКР.

"Буде вже не конституція Нагірно-Карабаської Республіки, а Республіки Арцах. Це означає, що суб'єкт у конституції змінюється, і здійсниться те, про що ми говорили продовж років - ми повернемося до нашої історичної, справжньої назви, що знайде своє відображення у першій же статті нової конституції", – повідомив голова парламенту НКР Ашот Гулян.

Він додав, що новий проект конституції передбачає президентську, централізовану форму правління. Наразі у невизнаній республіці діє напівпрезидентська форма.

Влада НКР опублікує проект нової конституції наступного тижня. Після цього в республіці пройдуть публічні дискусії. Громадські обговорення завершаться наприкінці листопада. Після цього проект передадуть президенту республіки на затвердження.

Назви Нагірно-Карабаська республіка і республіка Арцах тотожні згідно з чинною конституцією. Арцах – це стародавня вірменська назва Карабаху.

Нагадаємо, що в червні стало відомо, що Азербайджан може надати особливий статус Нагірному Карабаху. Водночас незалежність цієї території Азербайджан не визнає.

Як відомо, у ніч на 2 квітня у зоні конфлікту у Нагірному Карабасі відновилися бої між Вірменією та Азербайджаном.

Пізніше в ООН оприлюднили дані щодо кількості постраждалих внаслідок бойових дій в Нагірному Карабасі. За підрахунками ООН, в результаті збройного конфлікту загинули 33 людини, з яких 3 – мирні жителі, ще більше 200 отримали поранення. При цьому, наголошується, що офіційно кількість поранених не підтверджено.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: