Навальний відсудив у Росії понад 50 тисяч євро

Разом з Навальним гроші від РФ отримає й Петро Офіцеров. 

У вівторок, 23 лютого, Європейський суд з прав людини виніс рішення на користь російського опозиціонера Олексія Навального та Петра Офіцерова.

Повідомляється, що ЄСПЛ присудив Навальному та Офіцерову по вісім тисяч євро в якості відшкодування моральної шкоди, а також понад 48 тисяч євро Навальному і більше 23 тисяч євро Офіцерову як компенсацію судових витрат.

Суд визнав, що під час процесу була порушена шоста стаття Європейської конвенції з прав людини про право на справедливий розгляд. У рішенні ЄСПЛ також йдеться, що фігурантів справи "Кіровлісу" судили за дії, які неможливо відрізнити від звичайної комерційної посередницької діяльності.

Разом з тим європейський суд відмовився визнати кримінальне переслідування Навального і Офіцерова політично мотивованим.

Олексій Навальний, коментуючи рішення ЄСПЛ, назвав справу "Кіровлісу" тотально сфабрикованою". "Тепер за законом Верховний суд РФ має скасувати вирок у справі", - написав Навальний у своєму блозі.

18 липня 2013 року Ленінський районний суд Кірова визнав Навального і Офіцерова винними в розкраданні майна кіровського державного підприємства "Кіровліс". Їх засудили до п'яти та чотирьох років позбавлення волі відповідно. У жовтні позбавлення волі замінили на умовний термін.

6 лютого 2016 року Навальний повідомив, що отримав лист від ЄСПЛ про проголошення рішення у справі "Кіровлісу". Він зазначив, що чекав на рішення два з половиною роки. У скарзі, з якої Навальний і Офіцерів звернулися в суд, стверджувалося, що процес "Кіровлісу" був політично мотивований і його метою було перешкоджання політичної та громадської активності.

ВідеоНавальний подав позов проти Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: