Назарбаєв переводить казахський алфавіт на латиницю

Назарбаєв переводить казахський алфавіт на латиницю

Фото: Getty Images

Президент доручив уряду до кінця року підготувати єдиний стандарт нового казахського алфавіту і графіки латиницею.

До 2025 року казахський алфавіт переведуть на латиницю.

Про це заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у своїй статті в республіканській газеті, пише "Интерфакс".

"Ми почнемо підготовчу роботу (з переходу на латиницю – прим.ред.). Уряд повинен скласти графік для переходу казахської мови на латиницю", - наголосив він.

За словами Назарбаєва, єдиний стандарт нового казахського алфавіту і графіки латиницею повинен бути розроблений до кінця 2017 року після консультацій з науковцями та представниками громадськості.

"Від 2018 року треба готувати фахівців для навчання нового алфавіту і випускати підручники для середньої школи. У найближчі два роки треба провести організаційні та методичні роботи", - додав глава держави.

Окремо Назарбаєв запевнив, що спершу разом із латиницею буде використовуватися і кирилиця, а повністю перехід на латиницю планується завершити до 2025 року.

"Латинський алфавіт використовували з 1929 по 1940 роки. У 1940 році 13 листопада був прийнятий закон про переведення казахської мови з латинського алфавіту на алфавіт на основі російської графіки. Таким чином, зміна казахського алфавіту на той чи інший алфавіт мала за собою політичний сенс", - зауважив він.

Зазначимо, нині латинський варіант алфавіту використовується казахськими діаспорами в Туреччині і низці західних країн, проте офіційного статусу не має. Також існує казахський арабський алфавіт, яким теж користуються переважно емігранти з Казахстану.

Нагадаємо, раніше експерт Анатолій Павленко запропонував перевести українську мову з кирилиці на латиницю, щоб захистити її від російської.

Повʼязані теми:

Наступна публікація