Обама дозволив "точково" бомбити Ірак

Дата публікації
Обама дозволив "точково" бомбити Ірак

Обама санкціонував авіаудари по іракським ісламістам / Reuters

Президент США заявив, що не буде вводити у неспокійну країну американські війська.

Президент США Барак Обама схвалив нанесення авіаударів по угрупованням ісламістів в Іраку, а також скидання з літаків гуманітарної допомоги нацменшинам.

"Ми будемо діяти обережно і з усією відповідальністю, щоб запобігти геноциду", - йдеться у поширеній у п'ятницю, 8 серпня, заяві американського президента про початок нової американської військової операції в Іраку.

Зокрема, американська допомога буде доставлятися повітрям курдам-езидам, які проживають в Іраку. Метою операції, за словами Обами, є "запобігання різанини", а також захист американців в Іраку, в тому числі співробітників дипмісій США.

Удари, зазначив Обама, будуть носити "точковий характер".

Президент США заявив журналістам: "Я знаю, що багатьох турбують будь-які військові дії (США, - ред.) в Іраку, в тому числі і нанесення обмежених ударів, як ці, я розумію це".

Обама запевнив, що американські війська не будуть введені в Ірак.

"Як головнокомандувач, я не допущу втягування Сполучених Штатів у нову війну в Іраку. Хоча ми і підтримуємо іракців в їх антитерористичній боротьбі, американські військові підрозділи не повернуться в Ірак воювати", - наголосив він, нагадавши, що виконав передвиборчі обіцянки про виведення військ з Іраку.

Як повідомлялося раніше, на місці Іраку може з'явитися нова країна. Курди почали готуватися до референдуму про незалежність.

Наступна публікація