Обама пообіцяв зробити армію "стрункішою"

Дата публікації
Перегляди
997
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обама пообіцяв зробити армію "стрункішою"

Обама оголосив нову військову стратегію США / Фото: AFP

Але при цьому американський президент запевнив, що і після скорочень оборонних витрат американські Збройні сили залишаться найсильніші у світі.

Президент США Барак Обама оприлюднив у четвер нову стратегію Міністерства оборони, яка передбачає скорочення війська й певне обмеження його здатностей і водночас новий фокус на воєнній потузі Китаю.

Сполучені Штати Америки лишають позаду "десятиліття воєн" в Іраку й Афганістані, сказав Обама, виступаючи безпосередньо в Пентагоні – як вважають, це, можливо, перший в історії виступ президента США в Міністерстві оборони.

За словами Обами, Збройні сили за новим планом стануть "стрункішими", але "рухливими". Зокрема, на відступ від нинішньої стратегії, за якою США мають бути здатні вести одночасно дві тривалі сухопутні війни, нова стратегія вимагатиме від війська вести тільки одну війну й перемогти в ній, а також відвертати воєнні загрози супротивників в інших частинах світу і утримувати здатність здійснювати протитерористичні й гуманітарні місії.

Нова стратегія Пентагону також має на меті посилити військову присутність США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, де нині зростає військова потуга Китаю.

Це посилення, а також внески США в діяльність НАТО чи зусилля для дотримання "пильності" на Близькому Сході не будуть заторкнуті майбутніми бюджетними скороченнями в війську, сказав Обама.

Ці скорочення мають бути найбільшими від часу закінчення Холодної війни, але їхні подробиці мають стати відомі наступного місяця, коли Білий дім оголосить свої бюджетні пропозиції на 2013 рік.

Але при цьому Барак Обама заявив, що і після скорочень оборонних витрат американські Збройні сили залишаться найсильніші у світі, а оборонний бюджет США залишиться "більший, ніж у приблизно десяти наступних (за військовими витратами) країн разом узятих".

Читайте також:

США відправляють морпехів до Австралії, щоб контролювати Тихоокеанський регіон

США починають війну з "Божою армією опору" через нафту

Слідом за геями в армії США з"являться транссексуали і гендерквіри

Обама пообіцяв зробити армію "стрункішою"

Обама пообіцяв зробити армію "стрункішою"
Наступна публікація