Парламент Німеччини визнав геноцид вірмен

Нижня палата парламенту Німеччини підтримала резолюцію, що визнає події 1915 року в Османській імперії геноцидом вірменського населення з боку турків.

У четвер, 2 червня, у Німеччині пройшло голосування у Бундестазі стосовно визнання геноциду вірмен в Османській імперії. Нижня палата парламенту Німеччини підтримала резолюцію. Про це повідомляє ВВС.

Водночас до прийняття рішення Німеччиною прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим назвав голосування "тестом на дружбу" між Туреччиною та Німеччиною.

"Не перший і не останній раз нас намагаються зробити відповідальними за події 1915 року. Деякі дружні нам країни, стикаючись з внутрішніми проблемами, приходять до подібних "світлих думок", намагаючись переключити увагу своїх громадян на інші теми. Сьогодні Німеччина проходить тест на дружбу з Туреччиною ", - сказав Їлдирим на зустрічі з главами регіональних відділень правлячої Партії справедливості і розвитку, передає РИА Новости.

За словами прем'єр-міністра Туреччини, у Німеччині проживають близько 3,5 мільйонів турків. 400 тисяч з них підтримують німецьку економіку, вносячи в неї мільярди євро та надаючи людям робочі місця.

"Думаю, Німеччина не має права розчаровувати таке велике співтовариство виборців", - зазначив турецький прем'єр.

Також повідомлялося, що Туреччина може відкликати з Берліна свого посла Хюсейна Авні Карслиоглу у разі визнання факту геноциду, адже так Анкара реагувала на подібні резолюції в парламентах інших країн.

Крім того, голова німецького парламенту Норберт Ламмерт розповів, що деякі депутати отримали загрози перед голосуванням, що, як вважає Ламмерт, є неприйнятним.

Зазначимо, унаслідок геноциду в Османській імперії загинуло понад 1,5 мільйони вірмен. Першим факт геноциду у 1965 році визнав Уругвай, а затим – ще 28 країн. Туреччина заперечує події 100-річної давнини і вказує на те, що під час війни жертви були з усіх боків конфлікту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: