Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Німеччині зростає страх через те, що Путін відкриє "чеченські двері"

Правоохоронці стурбовано стежать за збільшенням кількості біженців, оскільки Росія використовує будь-які можливості, щоб посіяти хаос в Німеччині.

Кількість чеченських беженцев різко зросла. Влада Німеччини стурбована також через загрозу з боку ісламістів. Існують підозри, що Москва могла відкрити "чеченську двері".

Про це пишуть Мануель Бевардер, Флоріан Фладе і Юлія Смирнова у статті "Страх через те, що Путін відкриє "чеченські двері", опублікованій на сайті німецької газети Die Welt.

Кількість осіб, які шукають притулку, з Чечні різко зросла. Це підтвердило МВС Німеччини за запитом газети "Die Welt". Також значно збільшилася і кількість прибулих з Російської Федерації в останні місяці. І більшість з них (понад 80%) - чеченці.

За словами представника МВС, з другої половини 2015 року було відзначено збільшення кількості біженців з Росії. Щомісяця в так звану "Easy System" включають від 800 до 1200 осіб, які шукають притулку. Після значного зниження в січні (менше 600), у квітні їх кількість знову зросла (до 915). База даних "Easy System" показує реальне становище, оскільки в неї включені також прибулі, яким ще не призначена зустріч для офіційної подачі заяви.

Приїжджають, зазвичай, через Польщу

Тим не менш, відсоток надання притулку тим, хто прибув з Російської Федерації досить низький. Федеральне відомство з питань міграції та біженців (BAMF) повідомило, що протягом перших чотирьох місяців поточного року кількість випадків надання притулку склала всього 5,8%. У зв'язку з цим, секретар МВС Німеччини Оле Шредер зажадав "послідовного застосування" Дублінської конвенції. Ця угода передбачає, що заявник повинен подати свою заяву в тій країні ЄС, у яку він прибув.

"Чеченці, які шукають притулку в ЄС, прибувають, в основному, через Польщу, і їх необхідно туди повернути", - каже Шредер.

Федеральному уряду досі невідомі причини збільшення кількості мігрантів. "Конкретних даних про причини у нас немає", - зазначили в МВС ФРН. Нічого не відомо і федеральній поліції. За даними місцевої розвідки, у Російської Федерації "не спостерігається суттєвого погіршення ситуації".

Російська республіка Чечня розташована на Північному Кавказі. Умови життя у розколотій двома цивільними війнами країні дуже важкі. Крім поганої економічної ситуації, позначається також політика призначеного Москвою лідера. Рамзан Кадиров жорстоко розправляється з опозицією. Тих, хто критикує правителів, б'ють, викрадають, публічно принижують, підпалюють їхні будинки.

"Цей режим з кожним місяцем стає все більш жорстоким, а в минулому році ситуація значно погіршилася", - говорить Катерина Сокирянска, директор проекту щодо Європи та Центральної Азії в НВО "Міжнародна кризова група". "Людей переслідують за будь-яку критику або іронічне зауваження про правителя".

Останнім часом було також зареєстровано багато випадків, коли людей заарештували і жорстоко побили, після того, як вони спілкувалися з журналістами та правозахисниками. "Активісти, правозахисники, викладачі університетів та інші творчі люди біжать з Чечні", - говорить Сокирянска.

На Північному Кавказі постійно переслідують радикальних мусульман і навіть помірних салафітів. До того ж, все більше молодих чеченців симпатизують салафізму. "Вони вважають, що як віруючим мусульманам їм легше буде жити в Європі, ніж у Чечні", - сказала Ірина Костеріна, координатор Фонду Генріха Бьолля в Росії.

"Крім того, останнім часом свою країну покинули також багато літніх чеченці. Вони шукають кращої медичної допомоги. Наприклад, коли знайомий знаходить хорошого лікаря в Німеччині чи Бельгії, про це одразу розповідають іншим. Не в останню чергу, події літа 2015 року стали причиною зростання кількості біженців з Чечні. "Вони бачать, що Європа приймає мусульман Сирії, тому думають, що там приймуть також і чеченців", - говорить Костеріна. "Це призвело до наївного припущення, що зараз вдалий момент для втечі".

Поширюються неправдиві чутки

Кількість заяв про надання притулку з Російської Федерації різко зросла ще кілька років тому. Якщо у 2011 році було тільки 1689 заявників з регіону, то у 2012 – вже 3202. У 2013 році Росія була країною з найбільшою кількістю осіб, які шукають притулку, після Сербії: в пошуках захисту прибуло 15,473 осіб.

Тоді теж приїжджали, в основному, чеченці. Контрабандисти поширили чутки про те, що в Німеччині вони отримають велику суму готівкових грошей, а також ділянку землі. Унаслідок цього обману, в дорогу вирушили тисячі людей. Вони приїжджали, в основному, через Україну, Білорусь та Польщу.

Німецькі органи безпеки стурбовано стежать за новим збільшенням. По-перше, чиновники підозрюють, що Росія знову відкрила "чеченські двері", щоб продемонструвати свою владу. У Москві одразу ж відзначили заворушення, які були викликані міграційною кризою минулого року. Німецькі органи безпеки повідомили, що Росія використовує будь-які можливості, щоб посіяти хаос у Німеччині.

По-друге, в минулому представники Кавказу постійно вели себе "жорстоко" і "агресивно" у таборах для біженців. Крім того, є підозри, що деякі чеченці є радикальними салафітами.

Лише минулої суботи в Білефельді відбулося жорстоке зіткнення між біженцями з Чечні і Північного Іраку. Ситуація переросла у масову бійку, в якій були важко поранені кілька людей – в основному, курди-езіди. Поліція на деякий час заарештувала двох чеченців. Розслідування інциденту триває.

Залиште свій коментар

Вибір редакції