Перестрілка на кордоні Ізраїлю та Лівану: п'ятеро загиблих

Генеральний секретар ООН висловив стурбованість інцидентом на лівансько-ізраїльському кордоні. Рада безпеки ООН почала термінові консультації.

В результаті перестрілки на лівансько-ізраїльському кордоні - першої з часів військових дій 2006 року - загинули четверо ліванців і один ізраїльтянин.

З ліванського боку, загинули троє прикордонників та журналіст газети "Аль-Акбар". Поранення отримав мирний мешканець ліванського села Адайсса.

З ізраїльського боку загинув високопоставлений офіцер Армії оборони Ізраїлю - підполковник, командир батальйону резервістів. Був важко поранений капітан резерву.

Генеральний секретар ООН висловив стурбованість інцидентом на кордоні та закликав сторони до стриманості.

"Генеральному секретарю (ООН) відомо про ситуацію на кордоні Лівану та Ізраїлю. Він занепокоєний цією ситуацією та закликав сторони проявити максимальну стриманість", - сказав офіційний представник генсека Мартін Несіркі на брифінгу в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Раніше Рада безпеки ООН під головуванням Росії розпочала екстрені консультації у зв'язку з інцидентом.

В початку збройних дій обидві сторони звинувачують одна одну. Як стверджує Ізраїль, прикордонники потрапили під артилерійський обстріл з ліванської сторони під час звичайного патрулювання.

Представник ліванських збройних сил заявив, що вогонь був відкритий після того, як ізраїльські військові спробували пересадити дерево з ліванського боку кордону на ізраїльську. Ліванці стверджують, що постріли з боку Ізраїлю були чутні години після власне самого інциденту.

Відповідальність за початок перестрілки Ізраїль поклав на Ліван і попередив, що подальша ескалація буде мати серйозні наслідки. "Ізраїль вважає, що відповідальність за цей серйозний інцидент несе уряд Лівану, і попереджає, що продовження буде мати наслідки", - йдеться в заяві МЗС Ізраїлю.

ООН повідомила про "роботу з обома сторонами з відновлення спокою". Президент Лівану Мішель Сулейман засудив бойові дії і закликав офіцерів "давати відсіч ізраїльській агресії, незважаючи на жертви".

На лівано-ізраїльському кордоні не спокійно з 2006 року - часу останнього масштабного збройного конфлікту між Ізраїлем і "Хезболлою". Тоді в результаті військових дій з ліванського боку були вбиті 1200 людей, з ізраїльського - 160. ООН розмістила на кордоні 12-тисячний миротворчий контингент.

Читайте також:

Війська Ізраїлю і Лівану вступили у перестрілку

Ізраїль завершив випробування нової системи ПРО

Росія очолила Раду Безпеки ООН

Ахмадінежад передбачив дві нові війни на Близькому Сході

ВідеоВійська Ізраїлю і Лівану вступили у перестрілку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: