Під супервулканом в США знайшли море розпеченої магми

Виверження вулкана в Єллоустоунському національному парку загрожує "кінцем світу". Поки що він спить.

Вулканічний плюм, Єллоустоун
Вулканічний плюм, Єллоустоун
Під супервулканом у Єллоустоунському національному парку в США виявили величезний басейн з розпеченою магмою. Море розплавленої породи тягнеться на 240 км в один бік і майже на 700 км - в інший.

Вчені занепокоєні: вважалося, що вулкан погаснув, але дослідження засвідчили, що "монстр" живий, але поки "спить". Та рано чи пізно він здатен влаштувати глобальний катаклізм, від якого постраждає не лише Америка.

За підрахунками команди професора Роберта Сміта з Університету Юти, гігантський вулканічний плюм (місце виходу розпеченої магми на поверхню Землі) в Єллоустоні виявився набагато більшим, ніж вважалося раніше.

Вимірявши електричну провідність надр, вчені уточнили тривимірну картину. З'ясувалося, що плюм залягає на глибині від 660 км під кутом 40 градусів у напрямку зі сходу на захід, а його довжина досягає 640 км.

"Ми показали, що розміри плюму більші, ніж вважалося раніше. І в ньому знаходиться велика кількість речовини в рідкому стані. Ці дані неможливо було отримати за допомогою сейсмічних вимірювань", - розповів Сміт.

Науковці визначили будову надр Єллоустоунської кальдери (кратера), простеживши за поширенням сейсмічних хвиль від нещодавніх потужних землетрусів. Цей кратер утворився в результаті багаторазових вивержень супервулкана. За 17 мільйонів років відбулося більше ста вивержень, а останнє сталося 640 тисяч років тому.

Читайте також:

Найактивніший вулкан світу на Гаваях почав фонтанувати вогняною лавою. ФОТО

Нове відео японської трагедії: хвиля цунамі змиває людей, які намагаються втекти

Підземні поштовхи в Японії можуть розбудити священний вулкан Фудзі

Проповідник зі США призначив кінець світу на 18 годину 21 травня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: