Помер 22-річний студент, який створив альтернативу Facebook

Помер 22-річний студент, який створив альтернативу Facebook

Ілля Житомирський / Фото: ABC news

У Сан-Франциско помер студент Ілля Житомирський, один із засновників соціальної мережі Diaspora.

Співзасновник соціальної мережі Diaspora Ілля Житомирський помер в Сан-Франциско у віці 22 років. Офіційно причина смерті не називається, за даними джерел, не виключена версія самогубства.

"Ілля був чудовою людиною. Він став одним із засновників компанії, яка сподівається створити найкращу соціальну мережу. Це величезна втрата для всіх нас і насамперед для його родини", - заявив представник Diaspora Пітер Шурман.

Житомирський, росіянин за національністю, на початку 2010 року разом з трьома іншими студентами Нью-Йоркського університету Рафаелем Софаром, Деном Гріппі та Максом Зальцбером заснував стартап Diaspora, який замислювався як альтернатива Facebook.

Головним принципом мережі стала безпека конфіденційної інформації, користувачі дістали можливість ділитися даними, не втрачаючи над ними контроль.

Дані користувачів мережі зберігаються не централізовано, на віддалених серверах, а на їхніх персональних машинах. Мережа створювалася на пожертвування, які збиралися через сайт Kickstarter. Цікаво, що серед людей, які вклали гроші в проект, був і засновник Facebook Марк Цукерберг.

Diaspora почала роботу в тестовому режимі в вересні 2010 року. Тоді ж був опублікований початковий код програмного забезпечення ресурсу. Зараз Diaspora працює в режимі закритого тестування, приєднатися до неї можуть лише власники запрошень.

Читайте також:

Цукерберг назвав Google+ демо-версією Facebook

"ВКонтакте" перетвориться на "наворочений" LiveJournal

Помер піонер комп'ютерних наук - творець UNIX та мови C

Дослідження: захоплення соцмережами веде до "кризи ідентичності" і деградації мозку

Повʼязані теми:

Наступна публікація