Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пучдемона оголосять президентом Каталонії у вигнанні

Вирішується питання про спосіб обов'язкового звернення президента до парламенту.

Колишнього керівника Женералітету Каталонії Карлеса Пучдемона буде оголошено президентом регіону у вигнанні.

Про це повідомляє The Independent.

Дві сепаратистські партії Каталонії "Разом за Каталонію" та "Ліві республіканці Каталонії" ухвалили спільне рішення визнати наступного тижня Карлеса Пучдемона президентом Каталонії в екзилі, тобто у вигнанні.

Зазначається, що обидві партії виступили за таке рішення, однак проблемою лишається спосіб офіційного виступу перед парламентом самого Пучдемона, якому в Іспанії загрожує слідство і суд.

Запропоновано провести офіційне слово президента до парламенту через відеозапис або ж делегувати це іншому члену парламенту Каталонії. 

Відомо, що зараз Карлес Пучдемон переховується від Іспанського правосуддя у Брюсселі. Нещодавно він заявив, що Іспанія повинна дозволити йому повернутися до Каталонії на займану ним раніше посаду. 

Після виборів у Каталонії сепаратистські партії "Разом за Каталонію" та "Ліві республіканці Каталонії" мають більшість у регіональному парламенті.

Раніше депутати парламенту Каталонії проголосували за проголошення незалежності від Іспанії. Мадрид слідом за цим рішенням усунув від роботи виконавчу владу Каталонії, розпустив регіональний парламент. У той же час уряди багатьох країн висловилися за підтримку цілісності Іспанії. 

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон втік до Бельгії і заявляв, що не повернеться до Іспанії, якщо йому не буде гарантовано справедливий судовий розгляд. Він і його чотири помічники розшукуються за звинуваченням у заколоті, зловживанні державними коштами, непокорі владі тощо. Сепаратисти здалися місцевій поліції, а суд відпустив їх на поруки. Пучдемона та чотирьох міністрів умовно звільнили, доки суд не ухвалить постанови про виконання європейського ордеру на арешт, який виданий Іспанією. До рішення суду політики повинні залишатися у Бельгії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції