Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін підписав закон про контрсанкції проти США та інших держав

Закон дозволяє президенту РФ на власний розсуд вводити будь-які санкції проти "недружніх держав".

Президент Росії Володимир Путін підписав закон "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та інших іноземних держав", що дозволяє вводити санкції проти США та інших країн у відповідь.

Документ, ухвалений Держдумою 22 травня і схвалений Радою Федерації 30 травня, опубліковано на офіційному порталі правової інформації.

ВідеоНовий закон РФ дозволяє Путіну припиняти співпрацю з "недружніми" країнами та компаніями

Російська відповідь на санкції "недружніх" країн. Державна Дума ухвалила закон, який дає Путіну право забороняти або призупиняти міжнародне співробітництво з країнами або компаніями, які Москва вважатиме ворожими. А ще - забороняти імпорт продукції чи сировини з цих країн, або ж запроваджувати інші обмеження. 

Новий закон РФ дозволяє Путіну припиняти співпрацю з "недружніми" країнами та компаніями

Зазначимо, згідно з законом російський уряд за рішенням президента зможе вводити заборону на ввезення до РФ будь-якої продукції або сировини.

Водночас заборона не поширюється на життєво необхідні товари, аналоги яких не виробляються на території Росії або інших країн, що не потрапляють під санкції. Окрім цього не йдеться про продукцію, яка ввозиться до Росії для особистого користування.

До того ж у законі уточнюється, що влада може вводити контрсанкції щодо організацій, які перебувають під юрисдикцією недружніх країн, прямо або побічно підконтрольні їм або афільовані з такими країнами, а також щодо посадових осіб та громадян цих держав.

Як наголошується у законі, контрсанкції також можуть бути скасовані, якщо обставини, що стали причиною їхнього введення, будуть усунені.

Своєю чергою ритейлери вже попередили про можливе зростання цін у зв'язку з прийняттям закону про контрсанкції.

Нагадаємо, законопроект внесли до Держдуми в квітні 2018 року. Його розробили після того, як США розширили список санкцій, включивши до нього російських чиновників та бізнесменів, в тому числі Олега Дерипаску та Віктора Вексельберга.

Залиште свій коментар

Вибір редакції