Референдум у Туреччині не відповідав європейським стандартам – ОБСЄ

Виборці не отримували неупередженої інформації про основні аспекти реформи.

Референдум про розширення повноважень президента Туреччини був проведений в умовах нерівних можливостей, наданих прихильникам і противникам поправок.

Про це йдеться у заяві експертів ОБСЄ.

Зазначається, що технічні аспекти референдуму були організовані добре. Однак виборці не отримували неупередженої інформації про основні аспекти реформи.

Негативний ефект зробило також обмеження основних свобод. За останніми даними, перехід від парламентської до президентської системи правління в Туреччині підтримали 51% виборців, проти висловилися близько 49%.

"В цілому референдум не відповідав стандартам Ради Європи", - йдеться в заяві Цезаря Флоріна Преди, який очолює делегацію Парламентської асамблеї Ради Європи.

Також в ОБСЄ зауважили, що референдум проходив в політичному середовищі, де ущемлені фундаментальні свободи, які необхідні для демократичного процесу.

"Наш моніторинг показав, що кампанія на підтримку відповіді "Так" домінував в ЗМІ, і це поряд з перешкодами роботі ЗМІ, арештами журналістів і закриттям видань обмежило доступ виборців до інших точок зору ", - заявили в організації .

За даними спостерігачів, губернатори провінцій використовували введений після путчу режим надзвичайного стану, щоб обмежити свободу зібрань і висловлення думок.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції, які значно розширюють повноваження президента країни. За останніми даними, опрацьовано 99,97% бюлетенів, 51,18% голосів було віддано "за" внесення змін, натомість 48,82% — "проти".

ВідеоРеферендум щодо розширення повноважень Ердогана може остаточно зіпсувати стосунки з ЄС

Голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції.

У відповідь на це у чотирьох районах Стамбула незгодні із результатами референдуму вийшли на вулиці з каструлями і сковорідками, висловлюючи свій протест. У той же час найбільша турецька опозиційна Республіканська народна партія буде вимагати перерахунку понад 60% голосів. Заступник голови партії Ердал Аксунгер заявив про масові фальсифікації під час референдуму.

Фотогалерея Каструлі і сковорідки: у Туреччині протестують проти результатів референдуму (5 фото)

Залиште свій коментар