Російська армія відмовляється від АК-74

Міноборони РФ заявило, що ця зброя давно не модернізувалося і йому потрібна сучасніша і далекобійна заміна.

Міністерство оборони Росії відмовилося від закупівель автоматів АК-74. Військове відомство пояснило своє рішення тим, що ця зброя давно не модернізувалося і йому потрібна сучасніша і далекобійна заміна. Тепер закупівлі у концерну "Іжмаш", що займається виробництвом стрілецької зброї, відновляться лише тоді, коли підприємство створить новий автомат.

За даними "Іжмашу", нова зброя буде показана військовим до кінця 2011 року. Як повідомляють джерела в концерні, розробки сучасного автомата вже ведуться. До тих пір, поки створення зброї не завершиться, "Іжмаш" має намір зосередитися на експорті і на виробництві спортивної зброї.

Раніше деякі експерти висловлювали думку, що військовим слід припинити закупівлі деяких моделей автоматів Калашникова, оскільки на складах вже утворилися достатні запаси цієї зброї.

При цьому на складах скупчилися переважно автомати АК-74 старих версій. В даний час "Іжмаш" випускає автомати АК-74М, що відрізняються від базової моделі кріпленням для оптичних і електронно-оптичних прицілів. Ці пристосування дозволяють вражати цілі на відстані до 600 метрів, у той час як без них прицільна дальність стрільби складає лише 300-400 метрів.

АК-74 на складах можуть бути модернізовані до версії АК-74М, проте Міноборони Росії цим займатися не планує.

У липні 2011 року повідомлялося, що "Іжмаш" вже займається створенням нового автомата, який буде відрізнятися від схеми автомата Калашникова. За словами генерального директора "Іжмашу" Максима Кузюка, новий автомат "зможе конкурувати з найсучаснішими аналогами стрілецької зброї в світі".

АК-74 випускається з 1974 року. За весь час виробництва було випущено близько шести мільйонів одиниць цієї зброї. Маса АК-74 калібру 5,45 міліметра в залежності від моделі складає від 3,3 до 5,5 кілограма. Максимальна дальність стрільби автомата становить 1,4 тисячі метрів, а прицільна - до тисячі метрів.

Читайте також:

Росія розробляє принципово новий автомат на зміну "Калашникову"

На Харківщині чиновник обстріляв рибалок з "Калашникова"

В Росії зупинив виробництво завод, що випускає автомати Калашникова

ВідеоРосійська армія відмовляється від АК-74

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: