Російські спецпризначенці помилково розстріляли робочих

Дата публікації
Перегляди
2118
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські спецпризначенці помилково розстріляли робочих

Російська влада змушена вибачатися за надмірну силу, виявлену правоохоронцями

З п'ятьох жертв правоохоронців лише двоє мали стосунок до терористичного підпілля.

Під час операції спецслужб РФ у Назрані тиждень тому було вбито троє місцевих робітників, яких силовики помилково визнали терористами, пишуть "Известия". Глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров зустрівся з родичами загиблих і пообіцяв їм ретельно розібратися в інциденті та покарати винних.

"При мені це перший такий випадок, - заявив він. - Але ж оперативники не знали, хто саме сидів у машині, коли звідти почали стріляти".

3 квітня спецпризначенці блокували на одній з вулиць міста машину, в якій, за оперативними даними, знаходилися члени бандпідпілля – брати Салман і Джунейда Гарданова. Коли оперативники наблизилися до автомобіля, люди, що сиділи в ній, почали стріляти. У відповідь вогнем спецназ буквально зрешетив машину.

Всередині виявили п'ять тіл. Крім братів Гарданових у авто їхали ще троє робітників місцевого цегельного заводу: 24-річний екскаваторник Салаутдін Муружев, 56-річна укладальниця Зіна Вельхіева і 30-річний лафетчік Шамсудін Гарданов.

Незабаром місцевий Національний антитерористичний комітет оголосив убитих робочих шахідами – нібито на їх тілах були виявлені пояси смертників. Родичі загиблих були обурені цією інформацією. За їхніми словами, робочі сіли в автомобіль за пропозицією братів Гарданових, які погодилися підкинути їх до будинку.

Відповідати за неприємний інцидент довелося владі республіки. На похорон прийшли секретар Радбезу Ахмед Котіев, начальник Назрановському МВВС Магомед Янов і голова місцевого муфтіяту. Родичам робочих вручили по 100 тисяч рублів компенсації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2118
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація