Російський супутник "Експрес-АМ4" затоплять у Тихому океані

Дата публікації
Перегляди
1399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російський супутник "Експрес-АМ4" затоплять у Тихому океані

Супутник "Експрес-АМ4" / Фото: РИА Новости

Затоплення супутника планують по обіді.

Супутник "Експрес-АМ4", який у серпні минулого року був виведений на нерозрахункову орбіту, в неділю зведуть з орбіти і затоплять в несудоходній частині Тихого океану.

Про це повідомив представник компанії Astrium (входить в Європейський аерокосмічний і оборонний концерн EADS), яка буде проводити зведення "Експресу" з орбіти.

Керівництво операцією буде здійснюватися з Національного центру космічних досліджень (CNES, французьке космічне агентство), що розташований в місті Тулуза.

Космічний апарат будувався на базі супутникової платформи Eurostar E3000 виробництва EADS Astrium з потужністю корисного навантаження 14 кіловат.

"Зведення супутника з орбіти і його затоплення заплановано на неділю, 25 березня. Щоб космічний апарат був зведений з орбіти і увійшов в щільні шари атмосфери для подальшого затоплення, йому потрібно надати прискорення. Для цього двигуни космічного апарату о 13.45 мск будуть включені на гальмування, о 14.35 мск відбудеться їх виключення", - повідомили в EADS.

За їх даними, після цього супутник, який увійшов в щільні шари атмосфери, розпадеться на уламки, які і приводняться в північній частині Тихого океану.

Зазначимо, супутник зв'язку "Експрес-АМ4", запущений 18 серпня 2011 з Байконура на ракеті-носії Протон-М, в запланований час не вийшов на зв'язок.

Старт і політ Протона-М пройшли штатно, однак під час польоту орбітального блоку в складі розгінного блоку і космічного апарату стався збій в системі управління розгінного блоку Бриз-М, в результаті чого супутник був виведений на нерозрахункову орбіту.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
1399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація