Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росію атакував свинячий грип

Зараз на вірус свинячого грипу припадає 42% від числа всіх захворілих в Росії.

У Росії почала зростати кількість хворих на грип, основна маса людей захворіла так званим свинячим грипом А(H1N1). Про це повідомила глава Росспоживнагляду Анна Попова.

"На початку грудня на вірус А(H1N1) припадало 4%, після 15 (грудня) припадало 7%, ось після 4 січня питома вага зросла до 24%, потім 35% і сьогодні вона становить 42%. Саме цей вірус визначає основну масу випадків у Російської Федерації", - сказав вона.

Попова уточнила, що на цей момент епідеміологічна ситуація переважно викликана вірусом А(H1N1) pdm09. За її словами, цей тип грипу характеризується важким перебігом, вражає групи ризику, які схильні до розвитку ускладнень.

Вона також додала, що вірус, який циркулює в РФ не відрізняється від того варіанту, який закладений у вакцину. "Тобто вакцина повинна захищати, і вона захищає", - уточнила глава Росспоживнагляду.

Зазначимо, після новорічних свят в Україні також загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 46 осіб. Найбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Свинячий грип — гостре інфекційне захворювання, що викликається пандемічним вірусом грипу А(H1N1) pdm09, що передається від свині і людини до людини. Вірус був відкритий в 1930 році Річардом Шоупом (США). Вірус свинячого грипу передається як через безпосередній контакт із зараженими організмами, так і повітряно-крапельним шляхом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції