Сільвіо Берлусконі пішов у відставку

Сільвіо Берлусконі пішов у відставку

Сільвіо Берлусконі / Фото: AFP

Берлусконі прийняв рішення покинути крісло прем'єра Італії.

Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі пішов у відставку. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на прес-службу президента Італії Джорджо Наполітано, який прийняв відставку 75-річного глави уряду.

Відставка Берлусконі супроводжувалася масовими демонстраціями в центрі Риму. Перед Квірінальським палацом президента Італії зібралися близько тисячі осіб, здебільшого противники Берлусконі.

Рішення покинути крісло прем'єра Берлусконі прийняв після того, як 8 листопада позбувся більшості голосів у нижній палаті національного парламенту Італії. Проти прем'єра виступили не лише опозиціонери, а й деякі представники його власної партії "Народ свободи".

Відставці Берлусконі передувало прийняття парламентом закону, спрямованого на стабілізацію економічної ситуації в країні, який включає в себе, зокрема, погоджені з керівництвом ЄС антикризові заходи.

Берлусконі, який обіймає посаду прем'єр-міністра Італії з 2008 року (а до цього очолював уряд у 1994 і 2001-2006 роках), раніше пообіцяв, що більше не братиме участь у виборах, однак так і не уточнив, чим планує займатися після свого відходу з поста глави уряду.

Вакантне крісло, як передбачається, дістанеться в результаті колишньому комісарові ЄС з питань конкуренції Маріо Монті. Новому прем'єру належить сформувати новий уряд і вирішити проблему зростання прибутковості італійських держоблігацій, загрозливу стійкості всієї єврозони.

Правляча партія Італії "Народ свободи" Берлусконі вже погодилася підтримати технічний уряд під керівництвом Монті.

Читайте також:

Берлусконі піде у відставку за однієї умови

Берлусконі порівняв себе з Муссоліні

До дефолту Італії залишилось 100 днів

20-річна Міс Чорногорія два роки була коханкою Берлусконі

Перехоплено телефонну розмову Берлусконі: "Поїду на х** з цієї паскудної країни!"

Уряд Греції в повному складі пішов у відставку

Сільвіо Берлусконі пішов у відставку

Сільвіо Берлусконі пішов у відставку

Повʼязані теми:

Наступна публікація