США перевірять звинувачення Туреччини проти Гюлена

Раніше Ердоган особисто звернувся до Барака Обами з вимогою видати проповідника.

Фетуллаху Гюлену
Reuters
Міністерство юстиції США відправить до Туреччини групу експертів, яка має перевірити звинувачення, висунуті Анкарою проти ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена.

Про це в пише DW.com із посиланням на агентство Bloomberg.

Нагадаємо, що Туреччина звинувачує Гюлена, що проживає зараз в штаті Пенсільванія, в організації невдалої спроби державного перевороту, але Анкара досі не пред'явила американським правоохоронним органам переконливих доказів його причетності до путчу.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган особисто звернувся до Барака Обами з вимогою видати проповідника.

Але в адміністрації американського президента заявили, що Туреччина повинна представити чіткі і ясні свідчення злочинної діяльності Гюлена, що дозволяють провести процес в рамках договору про екстрадицію між Туреччиною і США.

Нагадаємо, що прокуратура Туреччини вимагає присудити звинуваченому у спробі державного перевороту Фетуллаху Гюлену два довічних терміни та що 1900 років ув'язнення.

На  2527 сторінках обвинувального висновку проповідника Гюлена звинувачують у  спробі зруйнувати конституційний лад силою, запустити діяльність збройного терористичного угрупування та в інших кримінальних правопорушеннях. 

Хто такий Гюлен і чому його називають організатором держперевороту в Туреччині

У сьогоднішньому заколоті влада обвинувачує надзвичайно впливового в ісламському світі активіста Фетхуллу Гюлена. Колись він був кращим другом Ердогана, навіть підтримував тоді ще молодого політика. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: