Страйки охопили одразу декілька країн Європи

Страйки охопили одразу декілька країн Європи

Страйк в Італії, архівне фото / Фото: AFP

Європейці все гостріше відчувають кризу. Невдоволення людей виливається у масові страйки.

Масові страйки, які останній рік не вщухали в Греції, перекинулися й на інші країні Європи.

8 листопада у Португалії пройде загальний страйк транспортників. Профспілки незадоволені економічною політикою влади, зокрема, скороченнями субсидій та масовими звільненнями.

В Італії страйкують водії автобусів і таксисти. На вокзалах - величезні черги. Маніфестанти не підтримують антикризові заходи уряду – за їхніми словами, Сильвіо Берлусконі вичерпав ліміт довіри. Вони закликають до негайної відставки його кабінету.

У Франції другий день не виходять на роботу залізничники. Таким чином співробітники цієї галузі протестують проти планів Євросоюзу залучити нових гравців на ринок пасажирських перевезень. Люди бояться, що якщо закон ухвалять, то вони можуть залишитися на вулиці.

Напередодні, нагадаємо, загальний страйк пройшов у Ізраїлі. Там на чотири години була припинена робота урядових установ, лікарень, банків, портів, громадського транспорту. Приводом до страйку стала незгода міністерства фінансів визнати державними службовцями працівників, яких наймають через посередницькі фірми.

Як відомо, наразі країни Європи переживають сильну боргову кризу, яка може призвести до відмови від євро та розвалу Євросоюзу. Щоб знайти вихід з ситуації, країни змушені вдаватися до заходів жорсткої економії (урізання пільг, зарплат, підвищення податків тощо), що викликає невдоволення населення.

Канцлер ФРН Ангела Меркель спророкувала Європі нелегке десятиліття. За її словами, позбутися боргів, які країни єврозони накопичували десятки років, одним махом - неможливо, тому країнам потрібно "напружитися" і першочерговим завданням є наведення порядку в єврозоні.

На думку багатьох аналітиків та політиків, якщо влада європейських країн не зможе налагодити ситуацію найближчим часом, це призведе до краху євро, що, у свою чергу, означатиме "смерть" Європи.

Читайте також:

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Натовп у Греції освистав президента і зірвав військовий парад

До дефолту Італії залишилось 100 днів

Кожен 15-й американець опинився за межею бідності

Повʼязані теми:

Наступна публікація