Сорос закликає Грецію і Португалію вийти з єврозони

Фінансист Джордж Сорос вважає, що євро можуть врятувати реформа і рекапіталізація банківської системи, створення режиму єдиних облігацій єврозони і механізму виходу країн з блоку.

Американський фахівець з інвестицій Джордж Сорос, пропонує Греції і Португалії покинути Європейський союз і зону євро через колосальні борги.

На його думку, ЄС і євро пережили б це, заявив він у своїй статті, опублікованій в газеті The Financial Times.

МВФ і європейським урядам не треба витрачати сили на фінансову допомогу Греції і Португалії, які потерпають від боргових проблем.

Сорос вважає, що рішення по виходу з кризи євро повинно включати три головних складових: реформу і рекапіталізацію банківської системи, створення режиму єдиних облігацій єврозони і механізму виходу країн з блоку.

По-перше, експерт пропонує реформувати банківську систему. Введення євро привело до будівельного буму в таких країнах, як Іспанія і Ірландія. Банки єврозони мали одні з найвищих у світі показників боргового навантаження, і вони як і раніше потребують захисту від партнерських ризиків.

По-друге, переконаний Сорос, Європі потрібні облігації. Якщо країнам з великим боргом доводиться платити високі ризикові надбавки, їх борг стає нестабільним. Рішення очевидне: дефіцитним країнам треба дозволити рефінансувати свій борг на тих же умовах, що і профіцитним.

Це краще всього досягається через механізм облігацій, які гарантувалися б солідарно усіма країнами-учасницями. Імовірно, єврооблігації мають бути під контролем ради, до складу якої входять міністри фінансів єврозони. Така рада може бути фіскальним еквівалентом ЄЦБ і європейським еквівалентом МВФ.

По-третє, Сорос пропонує розробити впорядкований механізм виходу з єврозони для невеликих країн на зразок Греції, який не буде застосовуваний для великих держав на зразок Італії. До того часу, поки немає впорядкованого виходу, режим повинен буде застосовувати санкції.

Нагадаємо, Джордж Сорос вважає, що в ескалації боргової кризи в Європі винна Німеччина, і, зокрема, канцлер Ангела Меркель через її "обережну політику".

Читайте також:

Сорос звинуватив Німеччину у розпалюванні європейської кризи

Євро може повторити долю радянського рубля

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: