Кожен 15-й американець опинився за межею бідності

Кожен 15-й американець опинився за межею бідності

Останні роки безробіття та соціальна нерівність в США зростають

За минулі десять років кількість бідних американців досягла максимуму. В 2010 році таких нарахували 20,5 мільйонів.

Близько 20,5 мільйонів американців (кожен 15-й житель країни) в 2010 році опинилися за межею бідності, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень.

Колишні рекорди, встановлені в 1993 і 2009 років, побиті на 0,7%, що, за свідченням експертів, свідчить про серйозні проблеми в суспільстві та економіці США.

"До завершення першої декади 2000-х ми піддалися одразу двом економічним потрясінням - спочатку кризі, а потім болючій рецесії, яка супроводжувалася слабким зростанням кількості робочих місць", - прокоментували дані своєї доповіді фахівці Інституту Брукінгса.

"Це найболючіше вдарило по найменш забезпечених і захищених громадянах", - зазначили фахівці.

За минулі десять років кількість бідних американців досягла максимуму. Вона зросла на 12,3 мільйона осіб і становить зараз рекордні 46200000. За класифікацією Бюро перепису населення США, орієнтовно дохід, який дозволяє не опуститися до злиднів має бути на рівні в 22 тис. 314 доларів на рік на сім'ю з чотирьох осіб.

Зростання соціальної нерівності, безробіття і несправедливість фінансової системи стали приводом для масових виступів, які почалися в США 17 вересня зі спроби блокади Нью-йоркської фондової біржі.

З того часу рух під гаслом "Окупуй Уолл-стріт!" охопив десятки міст країни, до нього приєдналися тисячі людей, незадоволених пасивністю влади у вирішенні економічних проблем.

Стриману підтримку на адресу демонстрантів висловили деякі забезпечені американці, зокрема, впливовий фінансист Джордж Сорос. Невдоволення курсом країни висловив також колишній президент Білл Клінтон.

Читайте також:

США очікує дефолт на Новий рік

Через товстунів та алкоголіків США втрачають 370 мільярдів доларів щорічно

США та Росія почали нову еру перегонів ядерних озброєнь

США охопили масові протести проти "вбивства американської мрії"

Повʼязані теми:

Наступна публікація