Токіо загрожує руйнівний землетрус

Дата публікації
Перегляди
3457
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Токіо загрожує руйнівний землетрус

Японську столицю оголосили епіцентром нового потужного землетрусу / Фото: AFP

Сейсмологи прогнозують в найближчі чотири роки потужний землетрус в Токіо, жертвами якого можуть стати більше 10 тисяч людей.

Руйнівний землетрус може статися в японській столиці Токіо в найближчі чотири роки. Ймовірність підземних поштовхів магнітудою 7 сейсмологи оцінили в 70%.

Як встановили дослідники Інституту сейсмології Токійського університету, сейсмічна картина зони змінилася після Великого східнояпонського землетрусу 11 березня 2011 року.

Частота підземних поштовхів у зоні Токіо з того часу істотно зросла (за підрахунками фахівців, у п'ять разів). З березня по грудень минулого року в Токіо ставалися в середньому 1,48 землетрусів на день силою від 3 до 6 балів.

На думку експертів, така активність може тривати десять років.

Гіпотетично, прогнозований землетрус з епіцентром у північній частині Токійської затоки може стати причиною загибелі до 11 тисяч людей, буде зруйновано або знищено пожежами до 850 тисяч споруд.

Нагадаємо, 11 березня 2011 року на північному сході Японії стався землетрус магнітудою 9,0, який став найпотужнішим в сучасній історії країни. Він викликав гігантське цунамі, висота хвилі якого подекуди досягала 30-40 метрів.

Загиблими і зниклими безвісти вважаються понад 19 тисяч людей. Цунамі стало причиною катастрофи на атомній станції "Фукусіма-1", в результаті якої сталися витоки радіації в повітря і воду, після чого радіоактивні речовини почали виявлятися в питній воді та продуктах. На остаточну ліквідацію наслідків аварії знадобиться ще десятки років.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3457
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація