Винними в атомній аварії у Японії визнали людей, а не цунамі

Дата публікації
Перегляди
4386
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Винними в атомній аварії у Японії визнали людей, а не цунамі

Якби при будівництві АЕС всі дані були правильно розраховані, катастрофи могло і не статися / Фото: AFP

Основною причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1" назвали її недостатню підготовленість до стихійних лих та хибні дії персоналу станції.

Урядова комісія з розслідування причин аварії на АЕС "Фукусіма-1", яка сталася внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня, поклала основну відповідальність за катастрофу на компанію-оператора станції ТЕРСО.

За висновками експертів, головною причиною аварії стала неготовність "Фукусіми" до стихійних лих, а також неузгодженість дій кризового штабу компанії з керівництвом країни.

Через це, йдеться в доповіді, у розпал кризи ухвалювалися запізні та помилкові рішення, які не дозволили впоратися з аварією швидше і з меншою шкодою.

"Неможливо заперечувати, що і люди, які безпосередньо брали участь в аварійних роботах, і їхнє керівництво, продемонстрували неготовність до розвитку подій за поганим сценарієм", - йдеться в документі.

Експерти виявили низку помилок, яких в ТЕРСО могли уникнути. Зокрема, співробітники станції протягом декількох діб не знали про те, що на першому і третьому енергоблоках "Фукусіма-1" припинила працювати система охолодження реакторів.

Якби аварійне охолодження енергоблоків було включено раніше, фахівці змогли б зменшити пошкодження реакторів і скоротити викиди радіації.

Аварія на АЕС "Фукусіма-1" була визнана найгіршою в світовій історії після Чорнобильської катастрофи / Фото: AFP
У доповіді наголошується, що японський уряд також недостатньо оперативно інформував громадян про розвиток ситуації на "Фукусіма-1".

Дані урядової доповіді розходяться з підсумками внутрішнього розслідування ТЕРСО. У компанії стверджують, що основною причиною аварії на "Фукусіма-1" стала хвиля цунамі, висота якої - близько 15 метрів - перевищила всі прогнози на випадок сильного землетрусу.

Як очікується, остаточну версію доповіді про причини та наслідки аварії комісія опублікує влітку 2012 року.

Нагадаємо, після землетрусу та цунамі 11 березня на атомній електростанції "Фукусіма-1" вийшла з ладу система охолодження реакторів, що призвело до перегріву і оплавлення паливних стрижнів. Вибухи водню порушили герметичність енергоблоків, в результаті чого радіоактивні елементи потрапили в атмосферу і воду.

Події на "Фукусімі" експерти визнали найстрашнішою ядерною аварією з часів Чорнобильської катастрофи в 1986 році.

Читайте також:

Японці через 280 днів після аварії зупинили реактори "Фукусіми"

Директор "Фукусіми" захворів на рак

Експерти: аварія на "Фукусімі" небезпечніша за аварію на ЧАЕС

Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

На японській АЕС "Фукусіма-1" стався ще один вибух

На японській АЕС "Фукусіма-1" стався ще один вибух

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4386
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація