Експерти: аварія на "Фукусімі" небезпечніша за аварію на ЧАЕС

Щодня з пошкодженого підприємства відбувається витік щонайменше 1 млн бекерелів радіації в день.

Експерти стверджують, що аварія на японської атомної електростанції "Фукусіма-1" набагато небезпечніше, ніж катастрофа в Чорнобилі в 1986 році. Про це йдеться в сюжеті, знятому для телеканалу "Аль-Jazeera" кореспондентом Стівом Чао в Токіо.

Журналіст зокрема розмовляв з низкою вчених і японських журналістів, які проводили розслідування аварії на японській АЕС. За їх словами, щодня з пошкодженого підприємства відбувається витік щонайменше 1 млн бекерелів радіації в день, хоча з моменту аварії пройшло вже вісім місяців.

Експерти відзначають, що врешті-решт кількість радіації, яку буде викинуто в навколишнє середовище з "Фукусіми-1", перевищить загальний обсяг забруднення, що стався в результаті вибуху на Чорнобильській АЕС. Якщо це дійсно так, то аварія на "Фукусиме-1" стане найбільшою катастрофою на атомних електростанціях в історії людства.

Як відомо, у березні 2011 р. в Японії стався найпотужніший землетрус в історії країни. Його магнітуда склала, за різними оцінками, від 9,0 до 9,1. Після цього на країну обрушилося цунамі. Стихія призвела до аварії на атомній станції "Фукусіма-1". На підприємстві сталося декілька вибухів і витік радіації. Наслідки цієї аварії усувають досі.

Надзвичайна подія на "Фукусімі-1" призвела до перегляду політики відносно атомної енергії в ряді країн світу. Зокрема, влада ФРН заявила про поступову відмову від використання АЕС для забезпечення електроенергією німецьких споживачів.

Читайте також:

Міністр економіки Японії звільнився через дурний жарт

Honda відправить на "Фукусіму-1" людиноподібного робота

На "Фукусіма-1" почалося будівництво захисного купола

ВідеоСитуація після аварії на АЕС "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: