Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

Представлено першу доповідь Агентства з атомної та промислової безпеки Японії після аварії на АЕС "Фукусіма-1".

Викиди в атмосферу радіоактивних речовин з аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" в перші дні аварії були удвічі більшим, ніж раніше вважалося, і становили приблизно сьому частину викидів внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про це йдеться у першій офіційній доповіді державного Агентства з атомної та промислової безпеки Японії, опублікованій 7 червня.

З даних агентства випливає, що компанія-оператор аварійної АЕС ТЕРСО у перші дні після аварія не володіла або не хотіла оприлюднювати дані про справжній стан справ. Так, зокрема, розплавлення палива в першому, другому і третьому реакторах "Фукусіма-1" відбулося значно раніше, ніж повідомила компанія.

На першому реакторі паливо розплавилося вже через 5 годин після землетрусу, це на 10 годин раніше, ніж повідомляла ТЕРСО. На другому і третьому реакторах розплавлення палива і пошкодження реактора відбулося вранці 14 березня, що відповідно на 29 і на 13 годин раніше, ніж за підрахунками оператора.

Крім того, згідно з доповіддю японського агентства, викид радіації в атмосферу з АЕС "Фукусіма-1" у перерахунку на йод-131 склав приблизно 770 тисяч терабеккерелів. 12 квітня його оцінили всього лише в 370 тисяч терабеккерелів.

Підвищення вдвічі даних про викид пов'язано, як повідомляється, з новими даними про стан трьох аварійних реакторів станції, де зафіксовано повне розплавлення ядерного палива - повний мелтдаун.

Ці оцінки будуть враховані в доповіді уряду Японії, яка буде представлений на нараді МАГАТЕ з питань атомної безпеки, що відкривається 20 червня у Відні.

Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася внаслідок потужного землетрусу і цунамі в березні цього року. Вона була визнана найгіршою в світовій історії після Чорнобильської катастрофи.

У результаті кількох пожеж та вибухів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у ​​зоні відчуження, а також рекомендувати людям залишити і райони в радіусі 30 кілометрів від станції.

Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.

TEPCO заявляла, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців. Проте пізніше стало відомо, що усунути аварію до кінця року, можливо, не вдасться.

Японське агентство з ядерної та промислової безпеки 12 квітня присвоїло аварії на АЕС максимальний - сьомий - рівень небезпеки, який раніше встановлювався єдиний раз - під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Читайте також:

В околицях "Фукусіми" спіймали безвухого кролика-мутанта (відео)

Японія переходить на сонячну енергетику

Оператор "Фукусіма-1"підтвердив розплавлення палива в трьох реакторах

На "Фукусіма-1" стався масштабний витік радіоактивної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: