Трамп назвав причину несподіваного звільнення держсекретаря США

Тіллерсон залишатиметься на посаді до кінця березня.

Президент США Дональд Трамп звільнить із посади держсекретаря Рекса Тіллерсона, бо вони мають розбіжності в політичних питаннях, зокрема щодо Ірану.

Глава держави наголосив, що рішення про відставку він ухвалив самостійно, передає C-Span.

"Багато рішень, наприклад, про відносини з КНДР, я ухвалюю, радячись з багатьма людьми. Але це рішення, повірте, я ухвалив сам. Рекс та я обговорювали це (звільнення) протягом довгого часу. Насправді, ми ладнали досить добре, але мали розбіжності. Зокрема, якщо поглянути на угоду щодо Ірану, я гадаю, що вона жахлива. А він вважав, що вона хороша. Я хотів або розірвати угоду, або зробити щось із нею. Водночас Тіллерсон думав трохи інакше", - зазначив Трамп.

Президент США запевнив, що із майбутнім держсекретарем Майком Помпео (до цього він очолював ЦРУ) вони в усьому мають спільні позиції, "схожий процес мислення".

Тим часом з'явилася інформація, ніби держсекретар США Рекс Тіллерсон дізнався про своє звільнення із твіта Трампа.

ВідеоТрамп звільнив з посади держсекретаря Рекса Тіллерсона

У Сполучених Штатах - великі кадрові зміни. Держдеп замість Тіллерсона очолив голова ЦРУ Майкл Помпео, а його посаду вперше в історії посіла жінка Джина Гаспел. Можливо, останньою краплею в морі, що змусила Трампа ухвалити таке рішення, стала його розмова з британським колегою, Борисом Джонсоном про росіян.

Трамп звільнив з посади держсекретаря Рекса Тіллерсона

 

Залиште свій коментар