Туреччина може заборонити імпорт російського зерна

В Туреччині розповіли про можливий удар по сільському господарству Росії.

Міністерство сільського господарства Туреччини нагадало про можливість заборони на імпорт зерна з Росії.

Глава відомства Фарук Челік підкреслив, що ввівши такі обмеження, Анкара завдала б більше шкоди російському сільськогосподарському сектору, ніж Москва — турецькому.

"З 1 січня Росія заборонила ввезення свіжих овочів та фруктів з Туреччини. Раніше Росія щорічно імпортувала свіжих фруктів і овочів приблизно на 750 мільйонів доларів. З іншого боку, наш імпорт з Росії тільки одного сільськогосподарського продукту, а саме пшениці, перевищує 1,1 мільярда доларів", — розповів Челік.

У той же час він зазначив, що Туреччина не забороняє імпорт російського зерна, тому як "недобре змушувати фермерів платити за те, що сталося".

Нагадаємо, що Туреччина закрила свої кордони для російських вантажів через неузгодженість дозвільних документів на 2016 рік. Асоціація міжнародних автомобільних перевізників РФ заявляє, що Мінтранс Росії направив Туреччини вже повторний пакет пропозицій.

Варто нагадати, що Москва ввела санкції проти Туреччини, в яких, зокрема, обмежила кількість дозволів для турецьких автоперевізників на 2016 рік до 2 тисяч одиниць.

Санкції Росії проти Туреччини були введені 28 листопада 2015 року відповідним указом президента РФ. Перелік заборонених турецьких товарів в грудні затвердив уряд.

З 1 січня 2016 року заборонено ввезення овочів і фруктів, квітів, м'яса птиці і солі. Крім того, введено заборону на чартерні перевезення та скасовано безвізовий режим. Російським компаніям не дозволяється приймати на роботу громадян Туреччини, але є ряд виключень.

Відносини Москви й Анкари загострилися після того, як 24 листопада турецька авіація збила російський бомбардувальник Су-24, порушив державний кордон Туреччини. Турецька влада також готують дзеркальні санкції, які можуть початися з введення антидемпінгового мита для російських металургів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: