У Белграді тисячі протестувальників вимагають відставки президента Сербії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У столиці країни провели масову акцію протесту.

У Белграді, столиці Сербії, тисячі демонстрантів вийшли на масову акцію протесту, вимагаючи від президента Александара Вучича піти у відставку.

У демонстрації в суботу, 13 квітня, брали участь близько десяти тисяч осіб, повідомляє агенція dpa.

Протестувальники, що вийшли на акцію під гаслом "Один з п'яти мільйонів", вимагали відставки глави держави, а також - свободи ЗМІ та створення справедливих умов для виборів. Гасло виникло після того, як Вучич заявив, що не відреагує на вимоги демонстрантів, навіть якщо їх висунуть п'ять мільйонів сербів.

Зазначимо, усього в республіці проживають сім мільйонів людей.

У будівлі парламенту країни перебували поліцейські для протидії заворушенням. Влада заявила, що тим самим мають намір перешкодити опозиції прорватися в будівлю.

Нагадаємо, протести в сербській столиці почалися 8 грудня. Приводом для проведення першої масової суботньої акції стало жорстоке побиття лідера Лівої партії опозиціонера Борко Стефановича, що відбулося 23 листопада в місті Крушевац на півдні Сербії. Підозрювані в нападі були незабаром затримані, але незадовго до новорічних свят відпущені на свободу в зв'язку з браком доказів.

15 грудня тисячі сербів вийшли на вулиці Белграда, протестуючи проти політики президента країни Александра Вучича. Згодом протести продовжилися і від того часу тривають щовихідні.

16 березня кілька сотень активістів увірвались до будівлі сербського державного телеканалу. Правоохоронцям довелось штурмом виганяти їх з будівлі.

Вибір редакції