У Чехії продають історичні замки за 12 тисяч доларів

Не кожен, хто давно мріє жити в історичному маєтку, готовий витрачати на нього стільки грошей.

У Чехії є близько 2 тисяч замків і фортець, які раніше були у володінні феодалів, аристократів і навіть королівських династій. Вони виглядають як романтичні маєтки XIX століття: гірчичний відтінок стін часів Ренесансу, високі вікна та масивні перила балконів.

Брокер з нерухомості VIP-замків Наталія Маковик може вам продати один із таких за суму менше, ніж коштують квартири на відомому Манхеттені. Про це на своїй сторінці пише Bloomberg.

Наталія Маковик родом з Білорусі, через 8 років проживання в Чехії вирішила відкрити свій бізнес. З початку дівчина проводила екскурсії по замках як гід, а потім вона вирішила їх продавати.

Щоб зробити першу операцію з продажу початківцю брокеру знадобилося 5 років. Тепер Маковик продає близько трьох замків на місяць, за ціною від 13 тисяч до 5 мільйонів доларів. Як правило, з продажу вилучається комісія в розмірі 3%, завдяки їй за минулий рік брокер заробила близько 160 тисяч доларів.

Брокер з агентства нерухомості Luxent Ленка Душкова спеціалізується на будинках в районах Праги.

"Продаж замків є великою проблемою. Клієнти люблять мріяти про життя в елегантному історичному маєтку, але це займає багато часу, перш ніж вони зважаться витратити на це гроші. Це не інвестиція, це бізнес для мрійників і ентузіастів", - розповідає Ленка Душкова.

Доступна ціна пояснюється тим, що в Чехії відносно недорога робоча сила, це робить ремонт більш доступним, а ще у чехів немає податку на спадщину - це дає деякі пільги для майбутніх власників, які відновлюють історичні будівлі.

Але є свої недоліки і проблеми, з якими стикаються покупці. Ось, наприклад, на продажу стоять 54 тисячі квадратних футів Либейовицького замку за 2 млн дол. Здалеку маєток виглядає неймовірно: свій власний парк і фонтан. Якщо потрапити всередину, то видно розбиті вікна, дах із дірками і повністю зіпсований паркет. І таких 90 кімнат у замку, на яких усього 4 ванних кімнати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: