У нас не було вибору: Трамп пояснив вихід з ДРСМД

У нас не було вибору: Трамп пояснив вихід з ДРСМД

Фото: Associated Press

Росія тривалий час порушувала його, - сказав президент США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія постійно порушувала Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД - ред), що стало причиною виходу США з цієї угоди.

Про це він заявив у зверненні до Конгресу.

»Що стосується ДРСМД, то ми виконували умови договору буква в букву, в той час як Росія тривалий час порушувала його", - сказав президент США.

Він зазначив, що "у нас не було вибору", і тому США ухвалили рішення про вихід з договору.

Трамп зауважив, що розглядається питання "про укладення нового договору, можливо, з участю Китаю", але поки рішення ще не прийнято.

Також США будуть продовжити програму протиракетної оборони, і "не мають наміру вибачатися за те, що робимо це для дотримання своїх інтересів".

США призупиняють участь у ракетній угоді з Росією

США призупиняють участь у ракетній угоді з Росією

Нагадаємо, в п'ятницю, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про це намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військового відповіді на порушення Росією зобов'язань.

Путін у свою чергу заявив, що РФ призупиняє участь у ДРСМД і починає розробку гіперзвукової ракети.

Детальніше про ракетний договорі, чому США вирішили припинити в ньому участь, і які наслідки це матиме для світу читайте за посиланням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація