У Росії заборонять курити кальян

Дата публікації
Перегляди
1727
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Росії заборонять курити кальян

Куріння кальяну у громадських місцях пропонують заборонити / Фото: Україна Кримінальна

За одногодинний сеанс куріння кальяну людина вдихає в 100-200 разів більшу кількість диму в порівнянні з викуреної сигаретою.

Головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко виступив за заборону куріння кальяну в громадських місцях.

Раніше з цією ініціативою виступили депутати петербурзьких законодавчих зборів. "Абсолютно вірне рішення, яке заслуговує всілякої підтримки і поваги", - сказав Онищенко.

"По-суті, це безконтрольне куріння наркотиків. Кальян містить явні наркотики", - додав лікар, не уточнивши при цьому, що таке наркотики неявні.

Депутати Законодавчих зборів Петербурга в середу, 26 жовтня, схвалили проект звернення до Державної думи з проханням накласти заборону на куріння кальяну в громадських місцях. На їхню думку, кальянний дим завдає величезної шкоди здоров'ю.

З цією точкою зору погодився не тільки глава Росспоживнагляду Онищенко, а й депутат Держдуми, член комітету з охорони здоров'я Тетяна Яковлєва.

"Я двома руками "за" введення заборони на куріння кальяну в громадських місцях. Це модне захоплення, яке чомусь вважають нешкідливим-менш шкідливим, ніж куріння, - насправді страшна загроза здоров'ю. Це не голослівне твердження, а науково доведений факт", - сказала Яковлєва.

"Ні водяний фільтр кальяну, ні інші додаткові засоби захисту не роблять кальян безпечною альтернативою паління сигарет. Адже за звичайний одногодинний сеанс куріння кальяну людина вдихає в 100-200 разів більшу кількість диму в порівнянні з викуреної сигаретою", - підкреслила депутат Держдуми.

На думку керівника Інституту поведінки, нарколога Ігоря Кузічева, що шкідливіше - кальян або сигарета - ще остаточно не з'ясовано. Масово щось забороняти простіше, ніж виявляти причини тієї або іншої залежності, вважає нарколог.

Проблеми потрібно вирішувати системно, переконаний експерт, і одними заборонами сприяти оздоровленню населення Росії щонайменше - нераціонально, пише ВВС.

"То горілку заборонимо, то ціни на сигарети піднімемо. Але мені хочеться побачити зв'язок між метою і інструментом її досягнення. У нас як для дурнів - мету оголошують, інструментів немає, або навпаки", - сказав Кузічев.

Раніше мінздоровсоцрозвитку Росії розробило законопроект, який запроваджує жорсткі обмеження на куріння в громадських місцях і продаж сигарет.

"З 2015 року не можна буде курити в готелях, кафе, нічних клубах, у тому числі, кальяни", - заявили раніше у відомстві

У разі прийняття закону обмеження торкнуться також любителів нюхального і жувального тютюну.

Читайте також:

Любителям кальяну загрожує рання імпотенція

У Львові 23-річна дівчина померла, покуривши кальян

Уряд заборонить продаж сумішей для паління

Рада заборонила рекламу цигарок

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1727
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація