У США помер Нобелівський лауреат з медицини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нейробіолога Пола Ґрінґарда не стало на 94 році життя.

У Нью-Йорку у віці 93 років помер американський нейробіолог Пол Ґрінґард, лауреат Нобелівської премії з медицини.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Рокфеллерівського університету, де він працював останні 36 років.

В університеті пригадали заслуги видатного мікробіолога.

"Помер учений, який перевернув наше розуміння взаємодії клітин головного мозку і вніс величезний вклад у лікування широкого спектру неврологічних і психіатричних захворювань", – зазначили там.

Пол Ґрінґард отримав Нобелівську премію 2000 року спільно з Еріком Кенделом і Арвідом Карлссоном. Вони отримали нагороду за відкриття, пов’язані з передачею сигналів у нервовій системі.

Вчені довели, що клітини мозку "передають сигнали" про рух, пам'ять і психічний стан. Їхні роботи відкривають шляхи для розробки способів лікування таких важких і поширених неврологічних захворювань, як хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Отримані разом із Нобелівською премією гроші вчений вклав у нагороду, названу на честь його матері. Її іноді називають Нобелівською премією для жінок, вона присуджується жінкам-ученим за видатні досягнення в галузі біомедицини.

Пол Ґрінґард викладав у декількох університетах Великої Британії (зокрема  в Кембриджському), працював в американському Національному інституті здоров'я і в Єльському університеті. від 1983 року був професором Рокфеллерівського університету.

ВідеоШведську 16-річну школярку номінували на Нобелівську премію миру

Десятки тисяч учнів зібралися перед парламентами своїх країн. Своїми маршами школярі вимагають від влади докласти більше зусиль для збереження планети. Засновницю цього руху, 16-річну шведку Ґрету Тунберг, норвезькі депутати номінували на Нобелівську премію миру.

Шведську 16-річну школярку номінували на Нобелівську премію миру

Залиште свій коментар

Вибір редакції